کاربرد سقف وافل در سقف ساختمان
کاربرد سقف وافل در سقف ساختمان

در ساختمان سازی های امروزی سقف وافل کاربرد زیادی دارد. دلیل این امر هم مزایای زیاد این نوع سقف است که باعث میشود پیمانکاران و ساختمان سازها آن را برای سقف های خود انتخاب کنند.

در ساختمان سازی های امروزی سقف وافل کاربرد زیادی دارد. دلیل این امر هم مزایای زیاد این نوع سقف است که باعث میشود پیمانکاران و ساختمان سازها آن را برای سقف های خود انتخاب کنند. این مقاله در مورد قیمت سقف وافل و قیمت  اجرای آن توضیحاتی به شما ارائه میکنیم. اگر میخواهید که سقف وافل را برای ساختمان خود استفاده کنید، در نظر داشته باشید که لازم است در ابتدا قالب وافل را تهیه کنید. این قالبها برای ساخت سقف مورد نیاز هستند . ولی یکی از مزایای سقف وافلی این است که قالب های آن بر خلاف سایر مدل های سقف، یک بار مصرف نیست و میتوانید بارها از آن استفاده کنید. البته قیمت این قالب ها مقداری بالاتر از سایر قالب ها است ولی میتوانید تا ۳۰ بار از هر قالب استفاده کنید پس قیمت آن به صرفه است!!

هزینه سقف وافل

هزینه سقف وافل را میتوان به دو قسمت تقسیم کرد. قسمت اول هزینه ی قالب ها و قسمت دوم، هزینه های اجرای آن است. نکته دیگری که در کاهش هزینه موثر است این است که ساخت آن نیاز به کارگران آموزش دیده ندارد و بسیار راحت است. البته تعداد کارگران کمتری نیز نیاز دارد! قیمت بالای قالب های وافل در مقایسه با قابلیت باز استفاده و تعداد کمتر کارگرها کاملا قابل چشم پوشی است. از طرفی این نوع سقف ها بتن و مواد اولیه کمتری لازم دارد که همین امر هم در کاهش هزینه های تمام شده موثر است.
اگر به تصویر سقف های وافل دقت کرده باشید متوجه میشوید که دارای مکعب های توخالی زیادی است و تقریبا سقف تو خالی است با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی همین کاهش مواد اولیه میتواند بسیار مفید باشد. به هر روی، عوامل اجرایی برای کاهش هزینه ها میتوانند از مقدار بتن، میلگرد و … کم کنند که یکی از روش های آن استفاده از همین سقف های وافل است.
علاوه بر تمام مواردی که در بالا ذکر شد، سقف وافل با هیچ یک از مقررات و قوانین ساختمان سازی کشور تضادی ندارد و این امر در گرفتن پایان کار ساختمان به شما کمک شایانی میکند.
قیمت اجرا با توجه به شرکتی که شما از آنها قالب و یا متریال مورد استفاده را خریداری می‌کنید متفاوت است اما شرکت تسا (مهانیت) قیمت بسیار مناسب برای اجرای سقف وافل به شما پیشنهاد می‌دهد. هم چنین این شرکت می تواند تا پایان نصب و اجرا و گرفتن پایان کار ساختمان کنار شما باشد تا در صورت بروز مشکل آن را برطرف کند.
شرکت تسا (مهانیت) می تواند برآورد هزینه کلی اجرا را برای شما انجام دهد و به شما بگوید که زمانی که از سقف وافل استفاده می‌کنید چقدر نسبت به دیگر روش ها هزینه‌هایتان پایین می آید و چه مزایایی از خرید این سقف دریافت خواهید کرد.

توخالی بودن سقف وافل علاوه بر کاهش هزینه بتن یک مزیت دیگر هم دارد: شما میتوانید تمام تاسیسات را به سادگی از آن عبور دهید و هزینه سقف کاهش یابد و نیازی به سقف کاذب نداشته باشید. همچنین باعث میشود که ارتفاع سقف سازه از حالت بدون وافل بیشتر باشد. شاید قیمت سقف وافل به نسبت سایر سقف های بازار کم نباشد ولی آنچه که مسلم است خروجی بسیار زیبا و مستحکم آن است که به هیچ عنوان با سایر سقف ها قابل مقایسه نیست. از طرفی وقتی سقف وافل اجرا شود نیازی به هزینه برای سقف های کاذب، نمای سقف و … نیست که این موضوعات در کاهش هزینه ها موثر هستند.
شرکت تسا (مهانیت) از صفر تا صد اجرای سقف وافل را برای مشتریان انجام می‌دهد و در ابتدای قرارداد در مورد تمام هزینه‌های اجرا با شما صحبت می‌کند تا شما با دانستن تمامی این موارد به صورت شفاف اقدام به خرید این نوع سقف کنید.

زیبایی سقف وافل باعث میشود که سقف به خودی خود زیباست و نیازی به هیچ لایه ی روکاری برای زیباسازی ظاهر آن نیست. اگر به سقف های پارکینگ های طبقاتی دقت کرده باشید، اکثر آنها از سقف وافل استفاده کرده اند. سقف وافل رنگ های متنوعی دارد  که همین امر باعث میشود شما با خرید و اجرای سقف وافل ، با یک تیر چند نشان بزنید و فاکتور زیبایی، استحکام و … را در یک مرحله سقف داشته باشید و هزینه ها و مراحل اجرای کار شما کاهش یابد.
اگر برای اولین بار قصد دارید در ساختمانی سقف وافل استفاده کنید، بهتر است که قیمت آن را با سایر سقف ها مقایسه کنید تا تصمیم درستی را با توجه به بودجه و شرایط خود بگیرید. زیرا ممکن است با مقایسه قیمت آن منصرف شوید. ولی اگر انبوه ساز ساختمان هستید سقف وافل بهترین انتخاب برای سقف های پروژه ها و ساختمان های شماست. شما میتوانید یک بار تعدادی قالب وافل تهیه کنید و چندین بار در پروژه های مختلف از آنها استفاده کنید. به این ترتیب در هزینه های قالب وافل، صرفه جویی چشم گیری خواهید داشت. البته بهتر است نیم نگاهی نیز به مسایل محیط زیستی داشته باشیم. استفاده چند باره از قالب های وافل، باعث کاهش تولید زباله و کاهش ورود پلاستیک به طبیعت میشود. البته امیدوار هستیم که در بقیه مراحل زندگیتان هم، محیط زیست را فراموش نکنید.
بهتر است قبل از انتخاب شرکت فروشنده ی قالب های وافل، خدماتی که شرکت ارایه میدهد را بررسی کنید و با توجه به خدماتی که نیاز دارید شرکت مناسب را انتخاب کنید . نکته دیگری که لازم است حین اجرای قرارداد به ان توجه کنید این است که در قرار داد ذکر کنید، یک کارشناس هنگام نصب سقف در کنار شما حضور داشته باشد تا عملیات اجرایی به درستی انجام شود و در صورن بروز مشکل، بتواند سریعا مشکل را حل کند تا بار مالی و روانی خاصی به پروژه و شما وارد نشود. اما اخرین نکته این که : از ضمانت و گارانتی محصولات مطمین شوید و تحقیق کنید که آیا شرکت سازنده قالب های شکسته شده یا خراب را تعمیر و تعویض میکند یا خیر؟ سقف های وافل بیشتر از سایر قسمت ها آسیب پذیر هستند بنابراین لازم است که حتما ضمانت آنها در گارانتی ذکر شود.