وضعیت خیابان شهید چمران لنگرود بعد از رانش
وضعیت خیابان شهید چمران لنگرود بعد از رانش

شهردار لنگرود گفت: لوازم و لوله‌های مورد نیاز ترمیم و بهسازی پروژه خیابان شهید چمران از کارخانه خریداری و تأمین شده و از هفته آینده اجرای آن شروع می‌شود.

سیدمهدی رجایی اظهار کرد: نامه درخواست صدور مجوز برای تأمین معدن شن و ماسه برای پر کردن خیابان شهید چمران به اداره صنعت، معادن و تجارت و استانداری گیلان ارسال شده است و در حال بررسی استکه در صورت صدور مجوز، اجرای این پروژه از هفته آینده آغاز خواهد شد.

شهردار لنگرود افزود: این خیابان در شهریورماه امسال برای سومین بار دچار رانش و نشست شد و علت آن رعایت نشدن نکات فنی در احداث پروژه در سال‌های گذشته بوده است.

وی عنوان کرد: گمانه‌زنی تا عمق ۱۸ متری زمین انجام شد و مشخص شد که خاک لایه زیرین آن به شدت نرم و دارای مقاومت بسیار کمی است و به دلیل نزدیکی به رودخانه و عدم اجرای زهکشی در پشت دیواره حائل احداثی در گذشته، باعث نفوذ آب‌های سطحی و فاضلاب و شناور شدن ذرات خاک و شسته شدن پی و رانش و نشست زمین شده است.

رجایی تصریح کرد: اعتبار این پروژه بیش از ۲۰ میلیارد ریال است و طبق گفته مشاور راهکار جلوگیری از رانش و نشست مجدد این خیابان، لوله گذاری در زیر زمین و جمع آوری و هدایت آب‌های زیرزمینی به همراه ذرات شناور خاک به داخل رودخانه است.

  • منبع خبر : ایمنا