جهانگیری:

تغییر رئیس‌جمهور آمریکا به‌معنای تغییر سیاست‌های کلان این کشور در قبال ایران نیست

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: تغییر رئیس‌جمهور آمریکا به‌معنای تغییر سیاست‌های کلان این کشور در قبال ملت ایران نیست اما دشمنی ترامپ با ملت ایران بی‌سابقه بود که تحت تأثیر القائات صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و گروه‌های تندرو در آمریکا شکل گرفته بود.

به گزارش لنگرخبر، جلسه دیدار اعضای انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی با معاون اول رئیس جمهور عصر امروز (دوشنبه) برگزار شد. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا گفت: تغییر رئیس جمهور آمریکا به‌معنای تغییر سیاست‌های کلان این کشور در قبال ملت ایران نیست اما دشمنی ترامپ با ملت ایران بی‌سابقه بود که تحت تأثیر القائات صهیونیست‌ها، سعودی‌ها و گروه‌های تندرو در آمریکا شکل گرفته بود.

معاون اول رئیس جمهور افزود: دشمنی آمریکا با ایران تا جایی بود که به‌گفته خودشان جنگی اقتصادی علیه ملت ایران آغاز کردند و هدف‌گذاری آنها فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران و یا اقتصاد کشور بود که با اتخاذ راهبرد مقاومت در برابر سیاست فشار حداکثری از سوی ملت ایران، دوران ترامپ تمام شد اما ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران همچنان سرفراز هستند.

جهانگیری اضافه کرد: ملت ایران که با صبوری و بزرگواری فشارهای اقتصادی را در سال‌های اخیر تحمل کرد، امکان به‌هم‌ریختن کشور و نظام را از دشمنان گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به گزارش‌های اعلام‌شده از فعالیت انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از نکات برجسته ایران، حضور اقوام مختلف کنار یکدیگر است و وجود نهادهای مدنی نظیر انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی می‌تواند به رفع مشکلات اقوام در کشور کمک کند.

جهانگیری ابراز کرد: اقوام مختلف در استان‌های مرزی، مرزداران خوبی برای کشور هستند و همواره از کیان کشور حراست کرده‌اند اما متأسفانه در این مناطق با برخی محرومیت‌ها مواجه هستیم که لازم است برنامه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای را به‌سمت این مناطق که نیاز بیشتری به توسعه دارند هدایت کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایران برای پیشرفت و توسعه نیازمند سرمایه‌گذاری‌های فراوان در بخش‌های مختلف است تصریح کرد: برای توسعه کشور نیازمند ایجاد و تکمیل زیرساخت‌ها نظیر راه و راه‌آهن، بنادر، فرودگاه‌ها، صنعت و صنایع پیشرفته هستیم که البته یکی از موانع برای تکمیل این زیرساخت‌ها محدودیت منابع مالی و دستیابی به فناوری‌های جدید است که باید علاوه بر استفاده از تمام ظرفیت‌های کشور، از طریق تعامل سازنده با دنیا این نیازها را برطرف کنیم.

جهانگیری با تأکید بر اینکه “برای رسیدن به پیشرفت و توسعه نیازمند تعامل و دادوستد با دنیا هستیم” خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم محصولات تولیدی خود را به کشورهای دیگر صادر کنیم، باید علاوه بر تلاش در جهت تأمین نیازهای داخلی، به‌دنبال یافتن بازارهای صادراتی در کشورهای دیگر باشیم.

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: باید با تعامل با کشورهایی که تمایل به همکاری با ایران دارند، برای توسعه روابط تلاش کنیم و مسئولین کشور نیز باید با تدبیر، هوشیاری و انسجام، بسترهای لازم را فراهم کنند تا ملت ایران بتواند طعم شیرین مقاومت و تاب‌آوری خود را بچشد.

جهانگیری با اشاره به برخی مشکلات مطرح‌شده در جلسه مبنی بر موانع داخلی و مقررات دست‌وپاگیر اداری گفت: برخی از این مشکلات ناشی از سوءمدیریت است که باید اصلاح شود و بخشی به‌دلیل بوروکراسی اداری و مقررات زائد و دست‌وپاگیر است که فعالان اقتصادی را آزار می‌دهد. در کارگروه رفع موانع جهش تولید که اخیراً آغاز به کار کرده است، یکی از برنامه‌ها و سیاست‌ها این است که مقررات زائد و دست‌وپاگیر پیشِ‌روی جهش تولید در کشور شناسایی و اصلاح شود.

معاون اول رئیس جمهور از اعضای انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی خواست پیشنهادات و نظرات خود را در راستای رفع موانع جهش تولید به دولت ارائه دهند تا دولت بتواند از نظرات و دیدگاه‌های سازنده آنان استفاده کند.

در این جلسه دبیرکل انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی نیز گزارشی از سابقه فعالیت این انجمن ارائه کرد و گفت: این انجمن با ۲۲هزار عضو ثابت و فعال در استان‌های مختلف کشور، در زمینه‌های مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارد و اقدامات مؤثری را در حوزه کارآفرینی، اشتغالزایی، مدرسه‌سازی، مقابله با کرونا و جهش تولید به انجام رسانده است.

در این نشست تعدادی از اعضای انجمن اتحاد اقوام ایران اسلامی هم به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در زمینه های مختلف پرداختند و از آمادگی برای همراهی با دولت در جهت رفع مشکلات کشور و تحقق جهش تولید خبر دادند.

انتهای پیام/