استاندار گیلان:

مردم از مسئولان انتظار خدمت خالصانه دارند

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت توجه مدیران اجرایی به اصل حفظ کرامت انسانی و تکریم ارباب رجوع گفت: مردم انتظار خدمت خالصانه، تکریم و گره‌گشایی از مشکلات دارند.

به گزارش لنگرخبر،ارسلان زارع امروز در نشست با فرمانداران در استانداری گیلان با اشاره به اهمیت ایجاد پویایی، نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در جامعه به‌ عنوان یک اصل مهم اظهار داشت: امروز باید در راستای تقویت اعتماد عمومی و ارتقای شاخص‌های سرمایه اجتماعی با پیگیری امور اهتمام ویژه داشته باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه مدیران اجرایی به اصل حفظ کرامت انسانی و تکریم ارباب رجوع توجه ویژه داشته باشند گفت: تکریم مردم با انجام بازدیدهای سرزده و بررسی شکایت‌های مردمی و به دور از هر اقدام احساسی و جانبداری تجلی پیدا می‌کند از طرفی تکریم مردم صرفاً در گفتار محدود نمی‌شود.

زارع به آسیب‌های کرونا به بخش‌های مختلف اشتغال، اقتصاد، معیشت و خدمات جامعه اشاره کرد و بیان داشت: کرونا رشد اقتصادی جامعه را مورد هدف قرار داد و به بخش‌های مختلف آسیب وارد کرده است از این رو در شرایط فعلی نیازمند مدیریت جهادی، تلاش مضاعف و شبانه‌روزی و همت بلند هستیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به ضرورت تأمین امنیت و آرامش مردم خاطرنشان کرد: حفظ امنیت و آرامش اجتماعی مهم‌ترین اولویت فرمانداران باشد البته مردم هم از مجموعه‌های مدیریتی همواره انتظار خدمت خالصانه، تکریم و گره‌گشایی از مشکلات را دارند.

وی جایگاه نخست گیلان در پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا را نشانه مشارکت جمعی فرمانداران و دستگاه‌های ذی‌ربط دانست و اظهار داشت: برای جذب سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی به‌ویژه در ظرفیت‌های موجود گردشگری نیز انتظار تحرک و اقدامات جدی‌تری دارم.

استاندار گیلان با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان، روحانیون، ائمه جمعه، گروه‌های سیاسی و مرجع، فرهنگیان، سازمان‌های مردم نهاد و جوانان و بانوان در راستای اقناع افکار عمومی و تقویت اعتماد عمومی گفت: این موارد از تاکیدات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم و رئیس جمهور نیز بوده است.

زارع از فرمانداران شهرستان‌های ساحلی استان خواست تا موضوع آزادسازی سواحل را که یکی از تاکیدات وزیر کشور نیز بوده به‌صورت مستمر پیگیری کنند و افزود: ۱۰ درصد از واحدهای نیمه‌فعال و غیرفعال و ۳۰ درصد از واحدهای تولیدی تملک شده توسط بانک‌ها نیز باید براساس اولویت‌ها تا پایان امسال به چرخه تولید بازگردند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان از بهره‌برداری ۶۱ طرح نیمه‌تمام عمرانی استان تا پایان امسال و بخشی از آن‌ها تا تابستان سال ۱۴۰۰ خبر داد و بیان کرد: فرمانداران از نقش مهمی در رصد، پایش مستمر و تسریع در اجرای این پروژه‌ها برخوردار هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه تحریم‌های غیرقانونی باعث بروز مشکلات اقتصادی است خاطرنشان کرد: همانگونه که دولت‌های استکباری در جنگ نظامی نتوانستند ما را وادار به شکست کنند در جنگ اقتصادی نیز قادر به تسلیم کردن جمهوری اسلامی نخواهند بود.

زارع با اشاره به ابلاغ طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها متناسب با وضعیت بیماری کرونا در شهرهای کشور گفت: از فرمانداران انتظار می‌رود که با همکاری مردم، دستگاه‌ها و نهادها نسبت به اجرای این طرح، اقدامات لازم را با قاطعیت و شفافیت انجام دهند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیک و توجه به بهره‌گیری از اتوماسیون‌های اداری و شبکه دولت همچنان مد نظر است تصریح کرد: با توجه به اینکه رویداد انتخابات سال ۱۴۰۰ را نیز پیش رو داریم از هم‌اکنون باید تمهیدات لازم برای برگزاری شایسته و زمینه‌سازی برای مشارکت مردم در این رویداد اتخاذ شود.

وی به ضرورت برگزاری منظم کارگروه‌های پیشگیری از تخلفات ساختمانی با نظارت بخشداران و شهرداران تاکید کرد و گفت: در آستانه فصل سرما و تشدید بارش‌ها قرار داریم و لازم است که جلسات ستاد بحران به‌صورت مستمر برگزار شود و امکانات موردنیاز برای اجرای طرح زمستانی و پیشگیری از تخریب ابنیه و پل‌ها در دستور کار باشد.

انتهای پیام/