افراد مشکوک به کرونا در گیلان به ۳۹ مرکز جامع سلامت مراجعه کنند
افراد مشکوک به کرونا در گیلان به ۳۹ مرکز جامع سلامت مراجعه کنند

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: افراد دارای علایم مشکوک به کرونا به مراکز منتخب خدمات جامع سلامت که ویژه غربالگری بیماران است، مراجعه کنند و نیازی به حضور آنان در بیمارستان ها نیست.

به گزارش لنگرخبر، مسعود نوروزی اظهار داشت: ٣٩ مرکز منتخب خدمات جامع سلامت برای ارایه خدمات به بیماران مبتلا یا مشکوک به بیماری کووید ١٩ در شهرستان های مختلف استان گیلان فعال است.

وی با بیان اینکه این مراکز ۱۶ ساعته از ساعت “هشت صبح تا ١٢ شب”آماده ارایه خدمات رایگان هستند،  اضافه کرد: آدرس این مراکز در سایت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان قابل مشاهده است.

نوروزی بیان داشت: پزشکان در این مراکز بیمار را مورد معاینه قرار می دهند و در صورت نیاز به تست کرونا اقدامات لازم انجام می گیرد.

وی یادآور شد: افراد مبتلا به کرونا در مرحله اولیه علائمی شبیه به سرماخوردگی ساده یا آنفلوآنزای خفیف از خود نشان می دهند.

وی اظهار داشت: تعداد بستری های مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های استان گیلان اکنون به ۴۸۲ نفر رسید که حدود یکصد نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

از ۱۶ شهرستان استان گیلان، ١٠ شهرستان در وضعیت نارنجی و بقیه زرد هستند.

شمار جانباختگان قطعی این بیماری در کشور به ۵۵ هزار و ۲۲۳ نفر رسید،   مجموع بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۲۵ هزار و ۱۴۲ نفر رسید.

تاکنون ۹۸۸ هزار و ۸۳۳ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۰۳۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

  • منبع خبر : ایرنا