تاکید بر جلوگیری از رشد مجدد سنبل آبی در رودخانه‌ها با پایاش مستمر
تاکید بر جلوگیری از رشد مجدد سنبل آبی در رودخانه‌ها با پایاش مستمر

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با تأکید بر لزوم استمرار پاک‌سازی رودخانه‌های چاف و چمخاله از گیاه سنبل آبی گفت: ریشه این گیاه سی سال می‌تواند به‌طور مداوم رشد کند لذا باید در فصول بهار و در ماه‌های اردیبهشت و خرداد به جمع‌آوری این گیاهان کمک کرد تا این گیاه زمانی برای رشد نداشته باشد.

رحیم حیدری عصر امروز در حاشیه بازدید از رودخانه چاف و چمخاله در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه بسیاری از بلایای حادث‌شده در کشور چندوجهی است، اظهار کرد: بعد از وقوع هر آفت و یا بلایی در جامعه، افراد مختلفی را با مشکل مواجه می‌کند، لذا باید به هر طریقی از وقوع هرگونه حادثه در جامعه جلوگیری شود.

وی سنبل آبی را یکی از مخرب‌ترین گیاه آسیب‌رسان به محیط‌زیست برشمرد و گفت: سنبل آبی در طبیعت به گیاه مهاجم‌ شناخته‌شده و به محیط‌زیست، ذخایر آبی و کشاورزی آسیب و آبراه‌های این منطقه را با مشکل مواجه می‌کرد.

فرماندار شهرستان لنگرود با اذعان به اینکه گیاه سنبل آبی تنفس موجودات آبزی را با مشکل مواجه می‌کند، تصریح کرد: با بررسی و پیگیری‌های ستاد بحران شهرستان لنگرود و محیط‌زیست از ۲۱ شهریورماه کار جمع‌آوری گیاهان سنبل آبی در رودخانه شهر چاف و چمخاله آغاز و امروز این معضل بزرگ در این منطقه برطرف و جمع‌آوری شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان لنگرود با تأکید بر لزوم استمرار پاک‌سازی رودخانه‌های چاف و چمخاله از گیاه سنبل آبی بیان کرد: ریشه این گیاه سی سال می‌تواند به‌طور مداوم رشد کند لذا باید در فصول بهار و در ماه‌های اردیبهشت و خرداد به جمع‌آوری این گیاهان کمک کرد تا این گیاه زمانی برای رشد نداشته باشد.

انتهای پیام/