شهرستان لنگرود در لبه تیغ قرمز کرونایی

سرپرست شبکه بهداشت و درمان لنگرود با بیان اینکه شهرستان لنگرود اکنون در وضعیت نارنجی  قرار دارد ولی در لبه تیغ قرمز کرونا است، تصریح کرد: از ۴۲۹ مورد تست پی سی آر در مهرماه، ۱۲۲ نفر مثبت بودند که این آمار در ماه دی به ۸۸۴ مورد تست پی سی آر افزایش‌یافته و از این تعداد ۳۴۱ مورد مثبت گزارش شد.

به گزارش لنگرخبر، الهام عاشوری امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با اشاره به آخرین وضعیت اجرای طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی از ۸ آذر آغاز شد که تاکنون ۳۸ هزار و ۹۵۱ خانوار با ۱۱۱ هزار و ۸۷۶ نفر در شهرستان لنگرود غربالگری شدند.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۶ نفر نیاز به اعزام نیروی پشتیبان و ۱۳۹ نفر نیز به مرکز کووید ارجاع داده شدند، گفت:  از ۸۹۹ تست انجام‌شده ۱۳۷ مورد مثبت و ۳۳۴ موردنیاز به قرنطینه خانگی داشتند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنگرود تعداد سفیر شناسایی‌شده در این طرح را ۱۳ هزار و ۶۴۴ نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون ۳۰ هزار و ۶۹۶ سفیر جذب و ۳۹ هزار و ۷۹۵ خانوار هم دارای سفیر سلامت هستند.

عاشوری با بیان اینکه شهرستان لنگرود اکنون در وضعیت نارنجی  قرار دارد ولی در لبه تیغ قرمز کرونا است، تصریح کرد: از ۴۲۹ مورد تست پی سی آر در مهرماه، ۱۲۲ نفر مثبت بودند که این آمار در ماه دی به ۸۸۴ مورد تست پی سی آر افزایش‌یافته و از این تعداد ۳۴۱ مورد مثبت گزارش شد.

وی با بیان اینکه اعمال محدودیت‌ها باید جدی‌تر گرفته شود، گفت: شهربازی‌ها در شهرهای با وضعیت نارنجی بسته است و مهدهای کودک هم حتی با کمترین افراد هم نباید باز باشند و اخطار پلمپ به برخی دفاتر پیشخوان سطح شهرستان به جهت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی هم داده‌شده زیرا قطع زنجیره کرونا نیازمند حرکت جهادی است.

انتهای پیام/