حریق ۱۰۰ هکتاری ماحصل پیکار یک‌هفته‌ای آتش در جنگل‌های گیلان
حریق ۱۰۰ هکتاری ماحصل پیکار یک‌هفته‌ای آتش در جنگل‌های گیلان

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان از حریق ۸۱ فقره‌ای در سطح جنگل‌ها و مراتع گیلان خبر داد و گفت: در پی یک هفته اخیر حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی درگیر آتش شده که کاملاً سطحی و جزیره‌ای بود است.

به گزارش لنگرخبر، محمد قربانی لرد با اشاره به آخرین جزئیات حریق جنگل و مراتع گیلان، اظهار کرد: از بیستم دی‌ماه تا شب گذشته ۸۱ فقره حریق در سطح جنگل و مراتع استان گزارش‌شده است.

وی با بیان اینکه از شب گذشته تاکنون حریقی در سطح جنگل و مراتع استان نداشته‌ایم، افزود: خوشبختانه تمامی آتش‌های عمقی و سطحی گیلان در بخش‌های جنگلی و مرتعی خاموش شده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به میزان حریق جنگل و مراتع استان طی روزهای اخیر، گفت: بنابر تخمین اولیه پیش‌بینی می‌شود حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی به‌صورت جزیره‌ای و کاملاً سطحی سوخته شده باشد.

قربانی با اشاره به آخرین حریق صورت گرفته در سطح جنگل‌های سیاهکل و اشکورات رودسر، خاطرنشان کرد: در این دونقطه نیز حریق بسیار گسترده بوده که پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۵ هکتار از اراضی جنگلی به‌صورت نقطه‌ای و کاملاً سطحی درگیر آتش ده باشند.

وی با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر وزش باد گرم طی روزهای آینده، گفت: طبق پیش‌بینی هواشناسی طی روزهای آینده نیز شاهد وزش باد در سطح استان به‌ویژه در ارتفاعات هستیم که مجدداً می‌شود از روشن کردن آتش در سطح جنگل‌ها و مراتع به جدیدت پرهیز شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس