شرکت توزیع نیروی برق گیلان برای مقابله با بحران احتمالی آمادگی دارد
شرکت توزیع نیروی برق گیلان برای مقابله با بحران احتمالی آمادگی دارد

هنرمند عنوان کرد: براساس اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی استان و احتمال وزش باد گرم شدید در گیلان این شرکت آمادگی کامل مقابله با حوادث احتمالی را دارد.

به گزارش لنگرخبر، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان گفت: اولویت اول خدمتگزاران شما در شرکت توزیع تامین برق پایدار برای مشترکین است.
محمد اسماعیل هنرمند عنوان کرد: براساس اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی استان و احتمال وزش باد گرم شدید در گیلان این شرکت آمادگی کامل مقابله با حوادث احتمالی را دارد.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان تاکید کرد: بیش از ۹۰ اکیپ عملیاتی درسطح استان برای رفع ناپایداریهای احتمالی حادث شده، با امکانات لازم و مورد نیاز در حالت آماده باش قرار دارند.
هنرمندبا اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش ناپایداری‌ها افزوده: : با توجه به گستردگی شبکه فشار ضعیف و متوسط در استان از ابتدای سالجاری تا کنون با اجرای دو طرح بزرگ جهادی تاب آوری و جایگزینی شبکه‌های فرسوده به کابل خودنگهدار با شناسایی و رفع عیب نقاط قابل بهبود و حادثه‌خیز شبکه، به ترتیب بیش ۲۸۰ مرحله طرح تاب آوری و حدود ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با کابل خودنگهدار جایگزین شده است تا در زمان بحران شاهد کمترین میزان ناپایداری در شبکه‌های توزیع برق باشیم.
وی درپایان یادآورشد: راحت‌ترین و سریعترین راه برای اعلام خاموشی‌ها و مشکلات در حوزه برق، دانلود و نصب اپلیکیشن برق من است که از طریق سایت اینشرکت به آدرس www.gilanpdc.ir و یا کافه بازار قابل دسترس می‌باشد.
گفتنی است در پی وقوع طوفان و وزش تند باد در هفته گذشته در سراسر استان به شبکه برق مناطقی از شهرهای رشت، لنگرود، توتکابن، کلاچای، رودسر، رحیم آباد، تالش، کرگانرود، اسالم، املش، فومن و سنگر خسارتی بالغ بر۲۷۰ میلیون تومان وارد شد. که در عین حال با کار شبانه روزی اکیپهای عملیاتی در کوتاهترین مدت ممکن پایداری برق در مناطق یادشده تداوم یافت.