۲۰۰۰ فرصت شغلی برای ایثارگران و فرزندان شهدا در گیلان ایجاد می‌شود
۲۰۰۰ فرصت شغلی برای ایثارگران و فرزندان شهدا در گیلان ایجاد می‌شود

معاون بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: ۲ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران و فرزندان شهدا در گیلان ایجاد می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، محسن کاظمیان اظهار داشت: ارائه خدمات مسکن ایثارگران به ۲ شکل ارائه زمین به مساحت ۱۰۰ متر برای هر ایثارگر و یا پرداخت وام مسکن انجام می‌شود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: به منظور خرید یا ساخت مسکن و به استناد بخش نامه‌های ابلاغی هئیت دولت، وام مسکن به همه خانواده شهدا اعم از والدین، همسر و فرزندان شاهد، آزادگان، جانبازان و فرزندان جانباز ۷۰ درصد با هر درصدی داده می‌شود.

کاظمیان عنوان داشت: در حال حاضر وام مسکن برای گروه‌های مذکور در مرکز استان گیلان ۱۲۰ میلیون و در شهرستان‌های استان گیلان ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر تسهیلات اعطایی مسکن، طبق قوانین و به استناد ماده ۷ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، اداره‌کل راه و شهرسازی موظف به اعطای زمین به این افراد شده است.

کاظمیان گفت: بر این اساس اداره‌کل راه و شهرسازی باید قطعه زمینی به مساحت ۱۰۰ متر را بر اساس ارزش قیمت منطقه‌ای زمین در سال ۶۹ در اختیار تمامی آزادگان، جانبازان بالای ۲۵ درصد، همسر و فرزندان شهدا قرار دهد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان خاطرنشان کرد: در استان گیلان حدود ۵ هزار و ۵۰۰ نفر واجد شرایط دریافت خدمات زمین هستند.

وی گفت: براساس انعقاد توافق‌نامه بین آقای اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار گیلان در مهر ماه امسال مقرر شد تا پایان دولت به هزار و ۵۰۰ نفر از ایثارگران عزیز، جهت احداث مسکن، زمین واگذار شود.

کاظمیان افزود: هر سال سهمیه گیلان در دریافت وام مسکن نیز، هزار فقره بوده که این اعتبار به بانک‌ها تخصیص می‌یابد و خوشبختانه در بخش پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها همکاری‌های لازم صورت می‌گیرد.

وی گفت: در راستای ارائه خدمات بهتر و اجرای مفاد تفاهم‌نامه مسکن ایثارگران استان، در مورخ ۲۹ دی‌ماه و در نشست مشترک شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گیلان در استانداری گیلان، مصوباتی اتخاذ شد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان تصریح کرد: در این نشست از سوی استاندار گیلان مصوبات مهمی اتخاذ و ابلاغ گشت و همچنین بر لزوم همکاری فرمانداری‌ها و همه دستگاه‌های ذی‌ربط تأکید شد.

کاظمیان افزود: در جلسه مذکور استاندار گیلان متعهد شد که با کمک دستگاه‌های مربوطه از جمله راه و شهرسازی و با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، هزار و ۵۰۰ قطعه زمین را طبق توافق تا پایان دولت در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دهد.

وی بیان کرد: ان‌شاالله در دهه فجر زمین‌هایی که اداره‌کل راه و شهرسازی گیلان در اختیار بنیاد شهید و ایثارگران قرار می‌دهد به ۵۰۰ نفراز ایثارگران، همسر و فرزندان شهدا اعطا می‌شود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: بخش دیگری از تفاهم‌نامه منعقد شده مربوط به اشتغال بوده و استاندار گیلان ایجاد ۲ هزار فرصت شغلی برای ایثارگران و فرزندان شهدا را متعهد شد.

وی افزود: از این تعداد ۵۰۰ شغل از طریق استخدام توسط شرکت‌های دولتی بوده و با سهمیه ۲۵ درصدی که برای این افراد در همه آزمون‌ها در نظر گرفته شده ان‌شاالله طی ۲ سال ایجاد این ۵۰۰ شغل محقق می‌شود.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان گفت: ۵۰۰ اشتغال دیگر مربوط به اشتغال در بخش خصوصی بوده و شامل همه شرکت‌های خصوصی، شهرک‌های صنعتی و سایر موارد مربوط است.

کاظمیان اظهار داشت: مابقی هزار فرصت شغل از طریق اعطای تسهیلات خوداشتغالی محقق می‌شود؛ مقدمات این شتغال‌ها فراهم شده و اقدامات لازم در این خصوص در حال انجام است.

انتهای پیام

  • منبع خبر : تسنیم