کارگاه تخصصی نویسندگی دفاع‌مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود
کارگاه تخصصی نویسندگی دفاع‌مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور گفت: کارگاه آموزشی تخصصی برای نویسندگان و نوقلمان حوزه دفاع مقدس در سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، عباس بایرامی اظهار داشت: آنچه اکنون اهمیت دارد ارتباط نزدیک نویسندگان دفاع مقدس در سراسر کشور بوده و به‌ویژه ارتباط بین نوقلمان و نویسندگانی که تجربه زیادی در نگارش آثار دفاع مقدس دارند بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور گفت: در این راستا سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور آماده‌سازی بانک جامع اطلاعاتی از نویسندگان دفاع مقدس را در دستور کار داشته و اکنون طرح آن در حال تدوین است و ان‌شالله سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

بایرامی خاطرنشان کرد: از مزیت‌های ایجاد بانک جامع اطلاعاتی از نویسندگان دفاع مقدس می‌توان به شبکه‌سازی، ارتباط‌گیری و انتقال تجربه در بین تمامی نویسندگان کم سابقه و با تجربه در حوزه دفاع مقدس اشاره داشت.

وی با اشاره به فرمایشات شهید حاج قاسم سلیمانی که دفاع مقدس قله بوده و جبهه مقاومت در دامنه آن قرار دارد گفت: جبهه مقاومت در امتداد دفاع مقدس بوده و این بدین معناست که الهام‌گیری از دفاع مقدس و بکارگیری آموزه‌های آن اکنون موجب این پیروزی در جبهه مقاومت شده است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور عنوان داشت: در سازمان سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس به‌دنبال این هستیم تا جریاناتی از جبهه مقاومت که فعلاً امکان مطرح کردن آن‌ها وجود دارد را به نگارش در بیاوریم.

وی افزود: همه بخش‌های مربوط به ادبیات دفاع مقدس مانند ادبیات داستانی، ادبیات پایداری، ادبیات کودک و نوجوان، شعر، رمان و داستان، تاریخ شفاهی و خاطرات در مورد جریان مقاومت نیز وجود داشته و باید به دنبال جمع‌آوری آن‌ها باشیم.

بایرامی گفت: با توجه به تجربه‌ای که درحوزه دفاع مقدس داشتیم و با ایجاد فاصله زمانی از این جریان کمتر توانستیم به رزمندگان، خاطرات آنان و تاریخ شفاهی دسترسی داشته باشیم باید در حوزه جریان مقاومت با سرعت عمل بیشتری به جمع‌آوری و نگارش آثار بپردازیم.

وی افزود: امسال در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در حوزه شعر، داستان، دلنوشته‌های خوب و فنی آثار بسیار خوبی از همه استان‌ها حتی در بخش کودک و نوجوان ارائه شد و تصور ما بر این است که در سال‌های آینده شاهد رشد خوبی در این عرصه باشیم.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ایجاد دفاع مقدس بوده گفت: سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور در ایام گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب و دهه فجر برنامه‌های متعدد و متنوعی را در نظر دارد.

وی افزود: در ایام دهه فجر تولیدات این مجموعه اعم از شعر، داستان و سایر آثار در سراسر کشور رونمایی شده و برگزاری کارگاه آموزشی تخصصی برای نویسندگان و نوقلمان حوزه دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در دهه مبارک فجر است.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس کشور گفت: زمینه‌سازی برای کنگره ملی شعر و داستان‌های کوتاه از دیگر برنامه‌های سازمان ادبیات و تاریخ مقدس در دهه فجر است که زمینه‌سازی آن در بهمن‌ماه و همزمان با ایام دهه فجر انجام شده و در اسفند ماه نهایی می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم