سهام‌داران با وثیقه‌گذاری «سهام عدالت» در بانک‌ها کارت اعتباری دریافت کنند
سهام‌داران با وثیقه‌گذاری «سهام عدالت» در بانک‌ها کارت اعتباری دریافت کنند

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان گفت: سهام‌داران با وثیقه‌گذاری سهام عدالت خود در بانک‌ها معادل ۶۰ درصد ارزش سهام کارت اعتباری دریافت کنند.

به گزارش لنگرخبر، سیدرضا عظیمی  در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از اوایل امسال آزاد‌سازی سهام عدالت آغاز شد و شهروندان می‌توانند اختیار و مدیریت سهام خود را در دست بگیرند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان گفت: سهام عدالت ۱۵ سال تحت مالکیت مردم بود ولی مدیریت آن به مردم واگذار نشده بود اکنون این اتفاق افتاده و مردم می‌توانند مستقیما سهام عدالت خود را مدیریت کنند.

عظیمی خاطرنشان کرد: توصیه ما این است که با توجه به اینکه قیمت سهام در کوتاه مدت متغیر است مردم سهام خود را نگه دارند تا در بلندمدت از سود آن و افزایش ارزش آن بهره‌مند شوند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان گفت: با توجه به اینکه ممکن است افراد به پول نقد نیاز داشته و این نیاز آن‌ها را به سمت فروش سهام سوق دهد سیاست‌هایی در این باره اتخاذ شده است.

وی افزود: پیش بینی انجام شده این است که افراد به جای فروش سهام با وثیقه‌گذاری آن در بانک‌ها معادل ۶۰ درصد ارزش سهام، کارت اعتباری دریافت کرده و نیاز خود را با کارت اعتباری تأمین کنند.

وی با بیان اینکه با این کار می‌توانند سهام خود را نیز نگهداری کنند گفت: در حال حاضر بین شرکت سپرده‌گذاری و تعدادی از بانک‌ها مراحل اجرایی این کار در حال نهایی شدن است‌.

عظیمی خاطرنشان کرد: طبق آخرین اطلاعات از هفته آینده این طرح اجرای شده و اطلاع‌رسانی‌هایی در خصوص اینکه کدام بانک‌ها این فرآیند را انجام می‌دهند صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم