شهردار لنگرود خبر داد

بهره‌برداری از پروژه‌های شهرداری بااعتبار ۱۵ میلیارد تومانی/زیباسازی دیوارها و تابلوهای شهری توسط هنرمندان

به گفته شهردار لنگرود، در دهه فجر امسال ۴۰ پروژه عمرانی و خدماتی، فضای سبز و غیره بااعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش لنگرخبر، هم‌زمان با هفتمین روز از دهه مبارک فجر پروژه‌های قابل بهره‌برداری شهرداری لنگرود با حضور کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان، فرماندار لنگرود، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر لنگرود در سالن کنفرانس اجتماعات شهرداری به بهره‌برداری رسید.

سید مهدی رجایی در این مراسم با اینکه افتخار داشتم تا در اول فعالیت کار شورای پنجم در خدمت اعضای شورا و مردم شهر لنگرود باشم، اظهار کرد: شهرداری در طی سال‌های اخیر در زمینه عمرانی همواره در استان پرچم‌دار بوده و بیشترین پروژه‌های عام‌المنفعه توسط شهرداری به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه پروژه‌های کوتاه‌مدت شهرداری به پایان رسیده و پروژه‌هایی که در میان‌مدت در نظر گرفته‌شده بود نیز در مراحل پایانی است، افزود: کارخانه کمپوست یکی از پروژه‌های است که در بلندمدت در نظر گرفته‌شده بود که در حال حاضر در وضعیت مناسبی ازنظر پیشرفت قرار دارد و امیدواریم با تخصیص بودجه شاهد پایان کار این کارخانه نیز باشیم.

شهردار لنگرود با بیان اینکه ازجمله پروژه‌های میان‌مدت شهرداری، انجام لوله‌گذاری و هدایت آب‌های سطحی است که با نوشتن طرح جامع دفع آب‌های سطحی شهر لنگرود، فاز به فاز در حال انجام و  بیش از ۵۰ درصد طرح انجام‌شده، گفت: حدفاصل هفته دولت امسال تا دهه فجر نیز خیابان‌های قوام، فردوس ۱۱، گیلان پاکت، فردوس ۹،  دور میدان انقلاب لوله‌گذاری و غیره لوله‌گذاری انجام‌شده است.

رجایی با بیان اینکه از هفته دولت سال جاری تا دهه فجر نیز پروژه‌های زیادی مانند پیاده‌روسازی، سنگ‌فرش میدان اصلی، آسفالت معابر، لوله‌گذاری و زیباسازی بصری و غیره انجام‌شده است، تصریح کرد: رودخانه لنگرود را به دونیم تقسیم می‌کند و یکی از کارهای انجام‌شده، دیوارسازی رودخانه بود که در طی این سال‌ها بخشی از این کار به‌تناسب میزان دریافت بودجه انجام شد و اکنون نیز دیواره سازی در دباغ محله در حال انجام است.

وی با بیان اینکه زیبایی بصری یکی از مواردی است که موردتوجه شهرداری بود، گفت: در سطح شهر دیوارها و تابلوهای زیادی بود که وضعیت مناسبی نداشت و چهره شهر را نیز زشت کرده بود ولی طی قراردادی که با هنرمندان بسته شد دیوارها و تابلوهای پست و برق و مخابرات نیز نقاشی شد که زیبایی خاصی ازنظر سیما و منظر به شهر داده و مورد استقبال مردم نیز قرارگرفته است.

شهردار لنگرود با بیان اینکه لنگرود دارای ظرفیت‌های زیادی است، گفت: معابر، پارک‌ها و فضاهایی از شهر فاقد روشنایی بود که در دوره اخیر مدیریت شهرداری و شورا، در فضاهای بسیاری نیز روشنایی نصب شد که شهروندان می‌توانند از این فضاها برای گردشگری و پیاده‌روی در شب نیز استفاده کنند.

رجایی با اشاره به اینکه کل خیابان‌های اصلی شهر آسفالت شده و در ادامه کار کوچه‌های شهر در حال آسفالت است، بیان کرد: نصب روشنایی دور میدان انقلاب، جاده چمخاله، جاده لیلاکوه، محوطه‌سازی و احداث پارکینگ، المان میدان شهید نورانی و پیاده‌روسازی انجام شد و امیدواریم احداث فضای سبز پارک حاشیه‌ای در جاده چمخاله تا پایان دوره پنجم این مسیر به‌طور کامل به پایان برسد.

به گفته وی، در دهه فجر امسال ۴۰ پروژه عمرانی و خدماتی، فضای سبز و غیره بااعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/