استفاده از ماسک در گیلان به حداقل‌ها رسیده است
استفاده از ماسک در گیلان به حداقل‌ها رسیده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از عدم تمکین مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی ازجمله ماسک انتقاد کرد و گفت: حال نیمی از بیماران مبتلابه کرونا وخیم هست و انتظار داریم مردم بیشتر رعایت کنند.

به گزارش لنگرخبر، ارسلان سالاری با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در گیلان اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷۵ بیماری مبتلابه کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با بیان اینکه ۸۴ بیمار کرونا در ICU بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، گفت: ۴۳ بیمار مبتلابه کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه حالشان وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جان باختن روزانه مبتلایان به کرونا در گیلان ابراز نگرانی کرد و افزود: متأسفانه خیزی از بیماری کرونا هم به‌صورت سرپایی و هم به‌صورت بستری در گیلان در حال شکل‌گیری است.

سالاری با بیان اینکه هفت شهرستان گیلان در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارند، گفت: دو شهرستان شفت و املش زد و مابقی شهرستان‌های استان نیز زرد هستند.

وی با اشاره به افزایش تعداد شهرهای نارنجی در گیلان بیان کرد: این نشان می‌دهد مردم از حداقل پروتکل‌های بهداشتی نیز تمکین نمی‌کنند و استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در ادارات، اصناف، بازار و سایر اماکن به حداقل‌ها رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم مشارکت همه‌جانبه در جهت کنترل بیماری کرونا افزود: کنترل بیماری کرونا در شرایط فعلاً منحصراً در دست مردم است و تنها باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های اجرایی آن از بستری و نهایتاً جان باختن هم‌وطنانمان جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس