معاون وظيفه عمومي فرماندهی انتظامی گیلان مطرح کرد:

فراخوان مشمولان اعزامی پایه خدمتی اسفند ماه سال جاری

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: کلیه مشمولان (عادی، دیپلم، فوق‌دیپلم، لیسانس، فوق‌لیسانس و دکترا) در تاریخ دوم اسفند ماه سال جاری به مراکز آموزشی اعزام خواهند شد.

به گزارش لنگرخبر، سرهنگ “حامد محمدی‌نژاد” اظهارداشت: با توجه به اینکه زمان اعزام مشمولان اول اسفند ماه روز جمعه است و این تاریخ تعطیل می‎باشد، مشمولان اعزامی تاریخ‌های اول و سوم اسفند ماه با هم در روز شنبه دوم اسفندماه به محل‌های خدمت اعزام خواهند شد.
وی افزود: طبق موارد مندرج در برگه‌های اعزام به خدمت، آن دسته از مشمولانی که برای اعزام به خدمت، توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا مستقیماً به مراکز آموزش معرفی شده‌اند، خودشان را به آن مراکز معرفی و مابقی مشمولان باید رأس ساعت ۰۷۰۰ روز شنبه مورخه دوم اسفند ماه ۹۹ در معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان واقع در بلوار خلیج فارس – کیلومتر ۳ جاده رشت به تهران – جنب راهنمایی و رانندگی حضور داشته باشند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی اصلاحی ۲۲ آبان ۱۳۹۰ را تشریح کرد و بیان داشت: طبق این قانون برای مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها تا ۳ ماه باشد، ۳ ماه اضافه خدمت و مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنها بیشتر از ۳ ماه باشد ۶ ماه اضافه خدمت لحاظ خواهد شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: مشمولان در روز اعزام به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا، ماسک، دستکش و جیره غذایی خشک بین راهی همراه داشته باشند، ضمناً اقدامات بهداشت فردی لازم از قبیل کوتاه کردن موی سر، گرفتن ناخن‌ها و غیره را قبل از اعزام انجام دهند.
سرهنگ محمدی‌نژاد ادامه داد: مشمولان باید به منظور رعایت هرچه بیشتر نکات بهداشتی، وسایل شخصی، بهداشتی، استحمام، قاشق و چنگال، لیوان، ناخن‌گیر و لباس زیر را به همراه داشته باشند.
وی تصریح کرد: برابر ابلاغ ستادکل نیروهای مسلح، با توجه به اینکه اعزام به مرخصی سربازان در طول دوره به دلیل جلوگیری از شیوع بیماری کرونا امکان‌پذیر نمی‌باشد، بنابراین مشمولان باید اصل مدارک مورد نیاز مانند برگ اعزام، برگ محل مراجعه، برگ واکسیناسیون، کارت ملی و شناسنامه، مدارک مربوط به شرایط خاص متاهلان، پدر نظامی شاغل یا بازنشسته، گواهی فوت والدین، جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده درجه یک شهدا و غیره را همراه خود داشته باشند.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان در پایان از خانواده‌ها خواست، به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و جلوگیری از اذحام جمعیت در روز اعزام از حضور و استقرار برای بدرقه مشمولان خودداری کنند.