قانون جذب قانون زندگی
قانون جذب قانون زندگی

قانون جذب قانون باورهاست. به این معنی که به هر آنچه باور داشته باشی دست پیدا می کنی. هر چه آرزو و رویایی که دارید؛ در ذهن بزرگ و دست نیافتنی تر باشد، رسیدن به آن غیر ممکن تر خواهد بود. یک آرزو در ذهن باید کاملا دست یافتنی و در دسترس باشد.

هنگامی که کودک بودم، هنگامی که درک من تازه شکل گرفته بود، جزء اولین چیزهایی که از اطرافیان یادگرفتم این بود که خواستن توانستن است. کسی از قانون جذب حرف نمی زد اما همه می گفتن د: تو می توانی به هر آرزویی که در سر داری دست پیدا کنی. آن روزها بزرگترین خواسته های من در اسباب بازی ها و خوراکی ها خلاصه می شد. برای داشتن همه اسباب بازی های دلخواهم تلاش میکردم اما هیچ وقت نتوانستم همه آنها را با هم داشته باشم.

سالها بعد به دبستان وارد شدم. حرف های معلم ها خیلی شبیه حرف هایی بود که قبلا شنیده بودم. خواستن توانستن است. ر دبستان برای کسب نمرات خوب و جایزه هایی که در مسابقه های مختلف به دانش آموزان اهدا می شد تلاش میکردم. کودک موفق و خوشحالی بودم.

سالها گذشت و همراه با رشد من، اهداف و آرزوهای من هم رشد کردند و قد کشیدند. فهمیده بودم که موفقیت قوانینی دارد و برای درک آنها تلاش میکردم. اما متاسفانه در این مسیر به حرف افرادی گوش کردم که موفق نبودند. فکر میکردم وقتی فردی از من بزرگتر است، یعنی تجربه و علم بالاتری دارد. پس حرف ها و افکارش ارزشمند است و من باید آنها را بشنوم و به کار ببرم.

حرف های بسیاری از آدم بزرگ ها باعث به وجود آمدن باورهای بسیار مخربی در ذهن من شد. به شکلی که آن کودک خوشحال و تشنه موفقیت، دیگر موفق و خوشحال نبود. دیگر برای دستیابی به آرزوهایم از ذهنم کمک نمی گرفتم و تلاش میکردم با زحمت و انجام کارهایی که برای دیگران دشوار است به موفقیت برسم. اما روز به روز از موفقیت بیشتر فاصله می گرفتم.

اما دستان خداوند به کمک من آمد. آن سالها مادرم کتاب های زیادی در زمینه موفقیت مطالعه می کرد و عصرها که در خانه در کنار هم بودیم، خلاصه آنچه خوانه بود را برای من تعریف می کرد. از آن صحبت ها لذت می بردم و با شنیدن آن جملات چیزی در وجودم شعله ور می شد. سالها بعد فیلمی به نام فیلم راز در دنیا منتشر شد که در آن در مورد قوانین موفقیت و قانون جذب صحبت می شد. اولین بار بود که واژه ی قانون جذب به گوشم میخورد اما وقتی بیشتر توضیحات درون آن مستند را شنیدم، متوجه شدم این قانون همان چیزی است که از کودکی با آن بزرگ شده ام.

 

با دیدن این فیلم متوجه ایرادات و اشکالات خودم شدم و از آن سال تا به امروز روزی نبوده که در مورد استفاه بهتر از آن فکر نکنم. در این مقاله قصد دارم خلاصه ای از قانون جذب را برای شما تشریح کنم.

قانون جذب سه مرحله دارد. اگر از این سه مرحله درست استفاده کنیدف با آن می توانید به هر آنچه آرزو دارید دست پیدا کنید. بسیاری از من می پرسند آیا با این قانون می توانیم به رویاهای بزرگمان دست پیدا کنیم؟ پاسخ خیر!

قانون جذب قانون باورهاست. به این معنی که به هر آنچه باور داشته باشی دست پیدا می کنی. هر چه آرزو و رویایی که دارید؛ در ذهن بزرگ و دست نیافتنی تر باشد، رسیدن به آن غیر ممکن تر خواهد بود. یک آرزو در ذهن باید کاملا دست یافتنی و در دسترس باشد. پس ابتدا باید رویایتان را دست یافتنی بدانید. یکی از تمرین هایی که به شما کمک می کند تا با اهداف و رویاهایتان ارتباط بهتر و نزدیکتری برقرار کنید، دیدن افرادیست که قبل از شما توانسته اند به آنچه شما اکنون طالب آن هستید دست پیدا کنند. هر چه افراد بیشتری را با این خصوصیات پیدا کنید، بیشتر باور می کنید که رویای شما دست یافتنی است.

مراحل جذب رویاها در قانون جذب:

 

۱-درخواست:

برای به دست آوردن یک چیز ابتدا باید آن را درخواست کنید. هم خودتان و هم کائنات باید دقیقا بدانید چه می خواهید. بسیاری از ما خواسته های بسیار مبهمی داریم. پول می خواهیم اما نمی دانیم چقدر لازم داریم! میخواهیم ازدواج کنیم اما نمیدانیم چه فردی مورد علاقه ماست! اتومبیل و خانه میخواهیم اما هیچ ایده ای در مورد شکل و مدل آنها نداریم. این اهداف نه تنها برای خودتان، بلکه برای کائنات نیز مبهم است. پس باید زمانی را برای مشخص کردن اهدافتان صرف کنید. اهداف باید آنقدر دقیق و با جزئیات باشند که اگر برگه خواسته های شما را به ماشین آرزوها بدهند بتواند دقیقا همان چیزی که مد نظر شماست را به شما تحویل بدهد.

۲-باورسازی مناسب:

اگر هدف ما مشخص باشد اما باورهای صحیحی در مورد آن موضوع در ذهن نداشته باشیم، هر چقدر هم که تلاش کنیم، به خواسته مان دست پیدا نمی کنیم. اگر باورهای ذهنی شما با اهدافتان هماهنگ باشند، سرعت جذب شما بسیار بالا می رود. هر چه باورهای مناسب و موافق با اهدافتان بیشتر باشد، با سرعت بیشتری به سمت آنها حرکت می کنید. اما اگر باورهای ذهنی شما مخالف با خواسته هایتان باشند، شبیه به یک مانع و سد در مسیر حرکت شما عمل می کنند.

برای مثال اگر خواهان ثروت و تنعم هستید، در عین حال باور دارید که پول نیست، گرانی بیداد می کنید، اقتصاد خراب است و … بدانید سالهای نوری با خواسته تان فاصله دارید. هر چه بیشتر به این موضوع باور داشته باشید که پول درآوردن سخت است و اوضاع مالی جامعه خراب است، کمتر می توانید فراوانی و ثروت های موجود در جهان را ببینید. منطق ذهنی شما بر اساس فقر و نداری شکل گرفته است. برای دستیابی به ثروت باید این منطق را تغییر دهید. باید افرادی را پیدا کنید که در هر شرایط اوضاع مالی فوق العاده خوبی دارند. درآمدهای بالا با روزی حلال به دست می آورند. حتی به دلیل شدت بالای این باور در ذهن شما، ممکن است در اوایل تلاش برای تغییر، به سختی بتوانید حتی یک نفر انسان ثروتمند پیدا کنید. اما وقتی کم کم این باور در ذهن شما ریشه کند، هم افراد بیشتری میبینید و هم نتایج بیشتری کسب می کنید.

وقتی باورهای نادرستی در مورد یک موضوع دارید، در مدار پایینی از اتفاقاتی از آن جنس قرار دارید و هرچه باورهای شما بهتر می شود، مدار شما تغییر می کند و به مدارهای بالاتر که ثروت ها، نعمت ها، سلامتی و افراد بهتری در آن قرار دارند، منتقل می شوید.

 

۳- پذیرش یا دریافت:

 

قانون جذب تنها نشستن و تصور کردن و به دست آوردن نیست. وقتی هدفگذاری میکنید و باورهای صحیحی در ذهنتان ایجاد می کنید، کم کم الهامات و ایده هایی در ذهن شما روشن می شود. حال با انجام این اقدامات و تحقق این ایده ها، پله به پله به اهدافتان نزدیک و نزدیکتر می شوید و سپس به آن دست پیدا می کنید.

توجه داشته باشید که شما پله به پله به اهداف نزدیک می شوید و به صورت تدریجی در این مسیر مهارت کسب می کنید و لایق رسیدن به آن خواسته می شوید. پس منتظر موفقیت های یک شبه نباشید.

در گروه تحقیقاتی یکشو بر این باوریم که این خود ما هستیم که هر روز تمام اتفاقات کوچک و بزرگ زنگیمان را رقم میزنیم. هیچ چیز خارج از اختیار و اراده انسان نیست. اگر اتفاقات زندگی ما مطابق خواست و علایقمان نیست، به این معنی است که از نحوه برنامه ریزی صحیح ذهن بی خبر هستیم و در طول زندگی، دیگران به جای ما برنامه های غلطی را در ذهن و ضمیرمان ثبت کرده اند. دلیل اتفاقات بدی که در زندگی تجربه می کنیم همین است. اتفاقاتی که مطابق با خواسته های ما نیستند.

به همین منظور دوره ای تحت عنوان دوره آموزش قانون جذب ثروت و عشق در گروه تحقیقاتی یکشو تهیه شده است که به شما کمک می کند بتوانید هر خواسته ای را که در زندگی خواهان کسب آن هستید بدست بیاورید.