تکلیف رئیس دادگستری گیلان به شهرداری لنگرود درباره تالاب کیاکلایه

رئیس کل دادگستری استان گیلان با گلایه از اینکه بخش بزرگی از تالاب کیاکلایه به سبب سوء مدیریت دستگاه های مسئول طی سالیان متمادی از بین رفته است، گفت: شهرداری لنگرود موظف است در راستای احیای تالاب کیاکلایه، نشانه گذاری تالاب را بلافاصله آغاز کرده و حریم آن را مشخص نماید.

به گزارش لنگرخبر، نشست کمیته حفاظت و صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع با موضوع احیای تالاب کیاکلایه لنگرود، به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان و با حضور مدیران دستگاه های مسئول برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان در این نشست با گلایه از اینکه بخش بزرگی از تالاب کیاکلایه به سبب سوء مدیریت دستگاه های مسئول طی سالیان متمادی از بین رفته است، اظهار کرد: شهرداری لنگرود موظف است در راستای احیای تالاب کیاکلایه، نشانه گذاری تالاب را بلافاصله آغاز کرده و حریم آن را مشخص نماید.

رئیس شورای قضایی استان گیلان با بیان اینکه شهرداری می تواند در ازای هزینه ای که برای تالاب کیاکلایه صرف می کند، از ظرفیت های گردشگری این تالاب درآمدزایی نماید، گفت: لازم است کمیته ای تخصصی با حضور متولیان امر تشکیل شده و اقدامات شهرداری لنگرود با نظارت و همفکری اعضای این کمیته اجرایی شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی با اشاره به گزارش هایی مبنی بر تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی توسط برخی دستگاه ها یا نهادها تصریح کرد: قوه قضائیه با هر دستگاهی که به اراضی ملی دست اندازی کرده و به نفع کارکنان یا سازمان سند گرفته باشد، برخورد کرده و با ابطال سند از این اراضی رفع تصرف خواهد نمود.

 

انتهای پیام/