فرهنگ شهادت از امام راحل آغاز شد/آمریکا و عربستان با دست خود گروه‌های تکفیری را ایجاد کردند

محمد کوثری تصریح کرد: اینها بود که سبب عصبانیت استکبار جهانی شد، آن چیزی که در جسم امام راحل بود ایمان به قدرت خداوند بود و فرهنگ شهادت از امام راحل آغاز شد. به گزارش لنگرنیوز ، محمداسماعیل کوثری در یادواره ۶۱۵ شهید شهرستان و نخستین سالگرد چهار شهید گمنام، با بیان اینکه سخن گفتن درباره […]

محمد کوثری تصریح کرد: اینها بود که سبب عصبانیت استکبار جهانی شد، آن چیزی که در جسم امام راحل بود ایمان به قدرت خداوند بود و فرهنگ شهادت از امام راحل آغاز شد.

به گزارش لنگرنیوز ، محمداسماعیل کوثری در یادواره ۶۱۵ شهید شهرستان و نخستین سالگرد چهار شهید گمنام، با بیان اینکه سخن گفتن درباره واژه شهید و فرهنگ شهادت کار آسانی نیست، اظهار کرد: در این مورد مصداق‌هایی وجود دارد که ارائه می‌شود.
وی با بیان اینکه الگوی شهدای ایران امام حسین(ع) بود، افزود: انقلاب اسلامی توسط امام راحل ایجاد شد که وجودش را برای خدا گذاشته بود و راه امام حسین(ع) را بعد از ۱۴۰۰ سال در دنیای مادی مطرح کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیایی که ابر قدرت‌ها را افیون و قدرت غرب، دین را پشت درب‌های بسته کلیسا و دین را مانع پیشرفت دنیا می‌دانستند، امام راحل مسئله دین را براساس کلام خدا و اسلام ناب محمدی(ص) مطرح کرد.
کوثری تصریح کرد: اینها بود که سبب عصبانیت استکبار جهانی شد، آن چیزی که در جسم امام راحل بود ایمان به قدرت خداوند بود و فرهنگ شهادت از امام راحل آغاز شد.
وی خاطرنشان کرد: دشمن بعد از پیروزی انقلاب کودتای زیادی راه انداخت و ترورهای شخصیت‌های انقلابی را در دستور کار قرار داد تا امام را از راه خود پشیمان کند ولی امام راحل با اتکا به قدرت خداوند ایستاد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ هشت سال دفاع مقدس، گفت: در جنگ هشت ساله رزمندگان از تجهیزات ابتدایی هم برخوردار نبودند ولی مردانه ایستادگی کردند، انگیزه‌ و ایمانی که در وجود تک تک رزمندگان به انقلاب وجود داشت مانع پیشروی دشمن به خاک کشور شد.
کوثری، رهبری و حضور مردم را دو عامل اصلی پیروزی ایران در برابر تجاوز دشمن دانست و افزود: حماسه حماس و حزب الله الگوگیری از رزمندگان اسلام بود که امروزه با قدرت در برابر استکبار ایستاده‌اند.
وی تصریح کرد: امروزه فضا برای یک تمدن اسلامی آماده می‌شود و ایران به عنوان پیشرو در حال انتقال فرهنگ اسلامی به کشورهای دنیا است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا و عربستان با دست خود گروه‌های تکفیری را ایجاد کردند و امروز جلسه برگزار می‌کنند که داعش و دیگر گروه‌هایی را که خود ساختند نابود کنند.