حذف دفترچه‌های بیمه سلامت از اردیبهشت‌ماه

به گفته رئیس اداره بیمه سلامت لنگرود، اقدامات لازم برای حذف دفترچه بیمه سلامت انجام‌شده و پزشکان از اول اردیبهشت‌ماه می‌توانند به‌صورت الکترونیکی نسخه‌نویسی کنند.

فاطمه مربی در گفت‌وگو با لنگرخبر از حذف دفترچه‌های بیمه سلامت از اول اردیبهشت‌ماه و اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح در راستای دولت الکترونیک در حال اجراست و پزشکان به‌صورت الکترونیکی وارد سامانه درمان می‌شوند و با دریافت کد ملی بیمار و دادن کد ره‌گیری به بیمه‌شده برای او نسخه تجویز می‌کنند.

به گفته رئیس اداره بیمه سلامت لنگرود، بیمه‌شده می‌تواند برای دریافت خدمات دارو به داروخانه و یا مراکز رادیولوژی، آزمایشگاهی و یا پاراکلینیک ها مراجعه و بر اساس نسخه تجویزشده، خدمات دریافت کند.

وی با بیان اینکه در مورد پزشکان غیر طرف قرارداد نیز از طریق تفاهم‌نامه پنج امضایی با سازمان نظام پزشکی و معاونت درمان و مدیرعاملان سازمان‌های بیمه‌گر بزرگ قرار شد تا اهداف گسترش نسخه‌نویسی الکترونیک انجام شود، گفت: پزشکان غیر طرف قرارداد هم قرار است دسترسی داشته باشند تا بتوانند وارد بستر شده و نسخه الکترونیک بنویسند.

مربی با بیان اینکه با تکمیل نسخه‌نویسی الکترونیک بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد، تصریح کرد: علی‌رغم آنکه تصور می‌شود نسخه‌نویسی الکترونیک کار زمان بری است اما بر اساس بررسی‌های ما حتی سرعت نسخه‌نویسی کاهش می‌یابد و از اشتباهات نوشتاری نیز جلوگیری می‌شود. درگاه نسخه‌نویسی بسیار ساده است و کار با آن راحت است.

انتهای پیام/