گاف توییتری سخنگوی طالبان مخفیگاهش را لو داد+عکس
گاف توییتری سخنگوی طالبان مخفیگاهش را لو داد+عکس

یک توییت ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان که روز گذشته به مناسبت عید قربان منتشر کرده بود، مخفیگاه او را لو داد. به گزارش لنگرنیوز به نقل از وب سایت ” خاما پرس” (KP) افغانستان ، ذبیح الله مجاهد که در سال های گذشته سخنگویی طالبان را بر عهده داشته است، روز گذشته به مناسبت عید […]

یک توییت ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان که روز گذشته به مناسبت عید قربان منتشر کرده بود، مخفیگاه او را لو داد.

به گزارش لنگرنیوز به نقل از وب سایت ” خاما پرس” (KP) افغانستان ، ذبیح الله مجاهد که در سال های گذشته سخنگویی طالبان را بر عهده داشته است، روز گذشته به مناسبت عید قربان پیام تبریک ملا محمد عمر رهبر طالبان را در صفحه توییتر منتشر کرد.

در زیر این صفحه مکان توییت شدن، “سند” پاکستان ثبت شده است و مشخص شد سخنگوی پاکستان در منطقه ای در ایالت سند پاکستان قرار دارد.

پیش از این توییت نیز یک توییت دیگر که توضیحی مبنی بر انجام یک حمله تروریستی طالبان علیه نیروهای ارتش افغانستان در منطقه استان نورستان بود، با همین موقعیت جغرافیایی منتشر شده بود.

با این حال پس از انتشار خبر حضور احتمالی  مجاهد در سند پاکستان، سخنگوی طالبان با تکذیب این خبر گفت که این کار هکرهای جاسوس و دشمنان طالبان است.
مجاهد تاکید کرد که او در خاک افغانستان قرار دارد و به همین منظور حتی شماره تلفنی داد و گفت می توانند برای صحبت با او تماس بگیرند.

دولت افغانستان سال هاست که دولت پاکستان را به حمایت و پشتیبانی از گروه طالبان متهم می کند. بسیاری از رهبران ارشد طالبان از جمله ملامحمد عمر و شورای کویته که تحت رهبری او قرار دارند، در پاکستان مستقر هستند.

این افراد پس از حمله سال ۲۰۰۱ و سرنگونی حکومت طالبان به پاکستان متواری شدند و از آنجا ستیزه جویان طالبان در افغانستان را رهبری می کنند.

طالبان در سال های گذشته در عرصه اینترنت بسیار فعال شده است. این گروه هم اینک چندین حساب توییتری دارد.

taliban