آیت الله مهدوی کنی هرگز اخلاق,صداقت و ادب را فدای قدرت طلبی و دنیا طلبی نکرد

دبیر پویش امید گیلان گفت : آیت الله مهدوی کنی همان حاج آقا مهدوی همه مردم ایران خواهد ماند چرا که در تمام عمر سیاسی خود هرگز اخلاق,صداقت و ادب را فدای قدرت طلبی و دنیا طلبی نکرد .

به گزارش لنگرنیوز ، سیدرحمان موسوی دبیر پویش امید گیلان در آستانه سومین روز درگذشت آیت الله مهدوی کنی در خصوص صفات رفتاری و عملکرد این عالم عالیقدر اظهار کرد: آن بزرگوار با وجود مسوولیت های مختلفی که داشت فقط به دنبال خدمت به مردم بود و به همین خاطر بود که مردم به او عشق می ورزیدند.

وی افزود: آن مرحوم فردی فرهیخته، دانا، به روز، واقع بین ، به دور از تند روی و با هر دو جناح سیاسی کشور صادق بود و هرگز ترک ادب نکرد.

موسویاظهار کرد: در زمانی که کسی به فکر نیرو سازی برای آینده انقلاب نبود او با تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) که از شاهکارهای نظام و انقلاب است نیروهایی را تربیت کرد که همه آنها از افتخارات نظام اسلامی هستند.

دبیر پویش امید گیلان , مهدوی‌کنی را یک آخوند واقعی معرفی کرد و گفت: ایشان واقعاً یک آخوند بودند و این خیلی مهم است. یعنی ایشان مردمی بودند و با مردم زندگی می‌کردند و خیلی با اخلاق با مردم روبه‌رو می‌شدند و ایشان را پناه و مرجع خودشان می‌دانستند.

وی در پایان خاطر نشان کرد:آیت الله مهدوی کنی همان حاج آقا مهدوی همه مردم ایران خواهد ماند چرا که در تمام عمر سیاسی خود هرگز اخلاق,صداقت و ادب را فدای قدرت طلبی و دنیا طلبی نکرد و به همین خاطر ایشان پدر معنوی هر دو جناح سیاسی کشور و مورد وثوق هر دو طیف بودند.

خبر دریافتی/