خبر: 13446 / تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۴۶:۲۳
/منبع: iranstan.com

تالاب ملی حذف شده کیاکلایه لنگرود

بدین ترتیب این موضوع به خوبی نشان می دهد که از نظر پتانسیل اکوتوریستی، تالاب کیا کلایه لنگرود در ۹ ماه از سال قابلیت استفاده توریستی داشته و با اجرای پروژه های مناسب و برنامه ریزی مطلوب، بهره برداری اقتصادی مناسب را به همراه دارد.

به گزارش لنگرخبر، تالاب کیاکلایه یکی از غنی ترین تالاب های استان گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی بوده و در جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارای اهمیت و توان بالایی است تالاب کیاکلایه یکی از غنی ترین تالاب های استان گیلان به لحاظ تنوع گونه های حیاتی بوده و در جذب گردشگر و افزایش درآمد اقتصادی حاشیه نشینان و حفظ محیط زیست طبیعی دارای اهمیت و توان بالایی است

3

این تالاب از پتانسیل های اکوتوریستی شهر لنگرود است که در شرایط پایکوهی با ظرفیت بالای گردشگری در مسیر جاده ترانزیت شمال قرارگرفته است.

2

  تالاب کیاکلایه لنگرود در نظر حاشیه نشینان به واسطه تأمین آب زراعی و کم و زیاد شدن آب در طول فصل، معروف به استخر کیاکلایه است، با توجه به جریان طبیعی آب و وجود شرایط تالاب طبیعی از گذشته زمین شناسی ناحیه، پس روی آب دریای خزر و شرایط تالابی در حال حاضر، واژه تالاب برای این استخر به کاربرده می شود.

مساحت این تالاب حدود ۳۰۰ هکتار بوده از یک طرف به شهر لنگرود و محور ترانزیتی رامسر – رشت و از سه طرف دیگر به شالیزارها و در فاصله اندکی با کوهپایه ها و با چشم اندازی زیبا قرار گرفته است.

با توجه به اینکه تالاب توان گسترش فضای فیزیکی در اطراف خود را دارد می تواند در افزایش اشتغال، درآمد اقتصادی، همچنین حفظ محیط زیست و با گذران اوقات فراغت نواحی شهری و اطراف خود، تأثیر فراوانی داشته باشد.

1

 بدین ترتیب این موضوع به خوبی نشان می دهد که از نظر پتانسیل اکوتوریستی، تالاب کیا کلایه لنگرود در ۹ ماه از سال قابلیت استفاده توریستی داشته و با اجرای پروژه های مناسب و برنامه ریزی مطلوب، بهره برداری اقتصادی مناسب را به همراه دارد.

کلیدواژه


نظرات | ۶ نظر

بهمن ۱۰, ۱۳۹۳ در ۲۳:۳۸

خدا قوت،با تشکر از پیگیری های جنابعالی ،باشد مورد عنایت و لطف حق تعالی واقع گردید

زغال سوخته
دی ۱۴, ۱۳۹۴ در ۱۸:۱۲

در تمامی جهان دولتها یرای پیشرفت وترقی وشهرسازی به هیچ عنوان دست درازی به تالاب نمی کنند وچون ارزش خاک واکوسیستم آن طی سالیان سال بوجود می آید که ارزش آن را با پول نمی شود سنجید اما مسئولین شهر لنگرود بدون اطلاع از ارزش آن وبرای خشنود ی عده ای آن را بخشش کردند به عدهای یا نهاده های دولتی با قیمت بسیار پائین به این طریق این اموال را نابده گرفتندوبرای خوش خدمتی آن در سطح شهرستان چند بنر توسط این نهاده ها نصب می گردد.

ابراهیم
دی ۱۴, ۱۳۹۴ در ۲۰:۴۸

چندین وچندساله که اقلش توفضای مجازی حرفهای زیادی درخصوص تالاب کیا کلایه زده شده واعتراضهای زیادی صورت گرفته امادریغ ازکوچکترین توجه ای به این سرمایه ملی چه بایدکردخدامیدونه وبس

نیکو
دی ۱۵, ۱۳۹۴ در ۲۳:۱۱

حیف و صد حیف که شرکت زیستاپ نتونست از فرصتی که بصورت اتفاقی براش پیش اومده بود برای کمک به شهر استفاده کنه .و این تالاب رو از دست شهرداری بی تفاوت و بی مسئولیت که هر موقع قسمتی از تالاب رو پر میکنه نجات بده.

    شایان
    دی ۱۶, ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۸

    حیف رو قشنگ گفتی؟
    بیشتر مشکلات این دفن زباله ها زیر سر همین زیستاپ بود که تو خبرها هم خوندیم بخاطر تخلفی که داشت مدیریت پسماند روازش گرفتن و اون مسئول واحدی که نقش داشت که در زمان شهردار قبلی برکنار شد بخاطر تخلفش ولی دوباره در زمان کحالی برگشت سر جاش

قيمت خودرو سكه و طلا ليگ برتر نشر خبر مكان تبليغات شما
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ لنگر خبر” می باشد.
siteview.ir