دستگیری مأمور قلابی در رشت
دستگیری مأمور قلابی در رشت

فرمانده انتظامی رشت از دستگیری مأمور قلابی در یکی از رستوران‌های این شهر خبر داد.

به گزارش لنگرنیوز ، رحیم شعبانی در نشست انتظامی شهرستان رشت اجرای درست مأموریت‌های پلیسی را در سایه جدیت و انجام دقیق دستورات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه گستردگی مأموریت‌های پلیسی به ما حکم می‌کند که اعمال و رفتارمان را بیشتر کنترل کنیم، اظهار کرد: آسیب‌ها در بی‌توجهی به دستورالعمل‌ها و سهل‌انگاری در اجرای ماموریت‌هاست.

فرمانده انتظامی رشت سهل‌انگاری برای اجرای مأموریت‌ها را موجب آسیب یا خسارت دانست و گفت: مردم بهترین قاضی و ناظر در تشخیص کیفیت ماموریت‌های پلیسی هستند.

وی با اشاره به اینکه هر مأموریتی که نارضایتی مردم را به دنبال داشته باشد آن ماموریت مطلوب سازمان نخواهد بود، خاطرنشان کرد: مأموریت و اقدامی که در آن نماد و ظواهر سازمان نباشد موجب ایجاد ذهنیت در جامعه می‌شود.

شعبانی در نظر گرفتن رضایت خداوند در انجام هر ماموریتی را مهم خواند و افزود: پلیس باید با توکل بر خدا و توانمندی و آمادگی لازم به انجام ماموریت‌ها بپردازد.

وی در ادامه به فرا رسیدن ماه محرم اشاره کرد و با اشاره به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: هدایت به نیکی باید سرلوحه کار پلیس قرار گیرد.

فرمانده انتظامی رشت، فلسفه قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: باید با فراهم کردن فضای امنیتی در دهه محرم زمینه اخلاق و اوصاف ارزشمند را در جامعه بیش از پیش زنده کنیم.

وی اضافه کرد: گفتار، رفتار و ماموریت پلیس باید به گونه‌ای باشد که مردم با دیدن آنها به توانمندی پلیس پی برده و احساس امنیت کنند.

شعبانی، وظایف و مأموریت نیروی انتظامی را دارای حساسیت‌های خاصی ذکر کرد و متذکر شد: جلب اعتماد عمومی نقطه کلیدی ناجا برای تامین و برقراری امنیت است.

وی از کارکنان پلیس حاضر در نشست مذکور خواست تا تعامل با هیئت‌های مذهبی را در ایام ماه محرم بیشتر در دستور کار خود قرار دهند.

رئیس پلیس رشت در ادامه به دستگیری یک مأمور قلابی در این شهر خبر داد و افزود: این مأمور قلابی در هنگام بازبینی دوربین مداربسته یک رستوران هویتش آشکار و در حین فرار دستگیر شد.

وی اضافه کرد: مأمور جوانی که رفتارش مغایر با قانون بود وارد رستورانی شد که موضوع مورد پیگیری مأموران انتظامی کلانتری ۱۱ قرار گرفت.

به گفته شعبانی، مأموران مبارزه با سرقت کلانتری ۱۱ بلافاصله با لباس شخصی خود را به صحنه رسانده و اعمال این فرد را زیر نظر گرفتند که پس از اطمینان از تناقض رفتاری و ماموریتی این فرد از او خواستند مدارک شناسایی خود را ارائه دهد که عنوان کرد کارتش در محل کارش جا مانده است.

وی با بیان اینکه مأموران برای دستگیری این فرد در بیرون رستوران انتظارش را کشیدند، خاطرنشان کرد: مأموران در اقدامی سریع خودروی او را محاصره کردند که درنتیجه وی به همراه راننده خودرو دستگیر شد.

این مسئول یادآور شد: مأمور قلابی در هنگام دستگیری برای پلیس حقایق را فاش کرد که با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه مامور قلابی اکنون در اختیار پلیس آگاهی برای تحقیقات بیشتر قرار دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده چنین افرادی موارد را با پلیس ۱۱۰ درمیان بگذارند و از همکاری با ماموران قلابی خودداری کنند.