میرحسین موسوی پاک بود/ممنوع التصویر بودن خاتمی را قبول نداریم! + تصویر
میرحسین موسوی پاک بود/ممنوع التصویر بودن خاتمی را قبول نداریم! + تصویر

حجت‌الاسلام محسن رهامی رئیس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در گردهمایی شورای مشورتی اصلاح طلبان گیلان در رشت، گفت: یک نفر پیدا شود که بگوید در زمان موسوی یک دلار از کشور خارج شده است!

به گزارش لنگرخبر به نقل از آستان‌خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رهامی در نشست شورای اصلاح‌طلبی گیلان در مجتمع فرهنگی‌ ـ‌ هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت، بابیان اینکه ما باید در بحث ساختار سیاسی مطالعه کنیم اظهار کرد: از آثار باقیات و صالحات آموزش مردم و تأسیس یا تشکیل احزاب است.

وی با اشاره به نقش احزاب در توسعه سیاسی کشور گفت: نقش احزاب در توسعه سیاسی و اصلاح ساختار سیاسی کشور موضوع مهمی است که اساتید با برگزاری سمینارهای مختلف به‌جایی برسانیم.

رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور با اشاره به بحران اقتصادی کشورهای اروپایی گفت: کشور آلمان علی‌رغم وضعیت فعلی اروپا با توجه به نقش احزاب توانسته همچنان سرپا بایستد و حتی به سایر کشورها نیز کمک برساند.

رهامی بابیان اینکه احزاب باید بر روی گسل‌های اجتماعی کار کنند تصریح کرد:  احزاب باید با ارائه برنامه بگویند که اگر مجلس رفتیم این مقدار آمار طلاق یا اعتیاد را پایین آورده‌ایم و این کار باید به‌صورت متداوم صورت گیرد.

وی با تشریح اینکه احزاب توانایی جلوگیری از بروز فسادهای اجتماعی و اقتصادی را دارند بیان کرد:  چرا در یک کشور اسلامی که در رأس آن ولی‌فقیه، نمایندگان مجلس و باوجود مسئولان خدمتگزار در هشت سال اخیر امکان اختلاس‌های درشت و در سطح چند هزار میلیارد که روی رژیم شاهنشاهی را سفید کرد اتفاق می‌افتد.

رهامی با تأکید بر اصلاح ساختار سیستم کشور افزود: یکی از راه‌های اصلاح ساختار اداری کشور و بر اساس تجربه جهانی حضور و توسعه احزاب و مسئولیت قبول کردن آن‌ها در انتخابات و متشکل کردن مردم در داخل احزاب پیشرفته است.

این سخنران بابیان اینکه هرچه دیرتر برای تشکیل احزاب و ورود مردم تلاش کنیم بیشتر ضرر خواهیم کرد اظهار کرد: مجلس، شورای شهر می‌تواند یکی از مصادیق تشکیل احزاب باشد و اساتید ارجمند باید بامطالعه به تدوین برنامه بپردازند.

وی استان گیلان و مازندران را استان‌هایی با جایگاه بالای فرهنگی و علمی عنوان کرد و افزود: اگر بعضی زیارت‌ها و افطارهای مستحبی ندهیم نزد خدا از ما سؤال نمی‌شود اما اگر راهکارهایی برای جلوگیری از فساد نیافتیم و عده‌ای به فساد، فحشا و پاشیده شدن خانواده‌شان منجر شد باید در پیشگاه خدا پاسخگو باشیم.

رهامی بابیان اینکه نظام جمهوری اسلامی نظام صالحان است تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی نظام عالمان صالح و پاک دستان است که در قالب‌های مختلف خونشان را در پای درختی ریخته شده که ثمره آن باید قسط، عدالت و پاک دستی باشد تا به نظام‌های دیگر آموزش دهد.

رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور با اشاره به حضور خود در کشور چین و تشریح قوانین مجازات اسلامی برای آن‌ها گفت: آن‌ها از ما پرسیده‌اند که پس از گذشت ۳۰ سال از تدوین قانون اسلامی چند درصد اعتیاد، طلاق، فساد و رشوه را پایین آوردید.

وی با اذعان به اینکه ما با شخص کار نداریم بلکه با سلامت سیستم کارداریم افزود: اینکه اصلاح‌طلبان در تلاش برای گرفتن صندلی‌های مجلس هستند به خاطر این است که ما نمونه معرفی می‌کنیم و همواره برای روی کار آمدن دولتی پاک دست تمام تلاش خود را می‌کنیم.

رهامی بابیان اینکه از تمامی رقبای سیاسی کسی را نمی‌یابید که بگوید در زمان موسوی یک دلار دزدیده یا از کشور خارج کرده است اظهار کرد: در حال حاضر که دولتی سرکار نیست و امکان پاسخگویی برای وی فراهم نبوده و رئیس آن دولت امکان پاسخگویی به اتهامتی که علیه وی زده می‌شود فراهم نیست و در حصر کامل است.

وی با تأکید بر اینکه میرحسین موسوی پاک بوده و هستند خاطرنشان کرد: در زمان آقای موسوی علاوه بر دولت نمایندگانی در مجلس حضور داشتند که مو را از ماست بیرون می‌کشیدند و قرار نبود که ما با ورود در مجلس برای خودمان خانه ساخته و پول جمع کنیم بلکه ما برای کار کردن برای مردم در مجلس حضور داشتیم.

سخنران همایش شورای مشورتی اصلاح‌طلبان گیلان با اشاره به دوران ریاست جمهوری خاتمی گفت: سیدمحمد خاتمی با حضور در سازمان ملل و پیشنهاد گفتگوی تمدن‌ها بجای جنگ تمدن‌ها  برخلاف دوران احمدی‌نژاد که در هنگام سخنرانی‌اش، رؤسای جمهور دیگر محل سخنرانی را ترک می‌کردند همواره با استقبال کشورهای مختلف از همراه می‌شد.

رهامی بابیان اینکه برخلاف قوانین جاری کشور آقای خاتمی ممنوع‌التصویر و ممنوع الصحبت شده‌اند گفت: کسی را نمی‌یابید که بگوید آقای خاتمی ریالی را برای خود و نزدیکانش از کشور خارج کرده است.

رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور با انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس بیان کرد: نمایندگان مجلسی که هرروز وزیری را به دلیل عزل نصب مدیران، دولت آقای روحانی را با فشار مستهلک کرده و موجب فرسایش شدید روانی‌اش شده‌اند زمانی که در کشور اختلاس صورت می‌گرفت آن‌ها حواسشان کجا بوده است.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید حرف راست را بزنند نه اینکه با تحریف صحبت‌های من دروغ بنویسند اظهار کرد: من میگویم درزمانی که پول‌های مملکت برده و خزانه مملکت خالی و بحران عظیم در مملکت تحمیل‌شده این نمایندگان مجلس کجا بودن که هوای جیب مردم را داشته باشند.

رهامی با اشاره به اینکه ما با حضور در یک انتخابات وسیع و با صندوق‌های رأی پر و مطمئن پیش از اجماع اصلاح‌طلبان به اجماع ملت ایران می‌اندیشیم افزود: اداره مملکت انسان‌های پاک، قوی و کارشناس می‌خواهد که فعالیت تمام‌عیار احزاب یکی از راه‌حل‌های این مهم است.

وی با اشاره به وضعیت فعلی منطقه خاورمیانه گفت: ای‌کاش بجای اینکه ذخیره‌ها و ظرفیت‌های بزرگ کشور مثل آقایان هاشمی و خاتمی بجای تحمیل سکوت به آن‌ها از این افراد به‌عنوان سفیر صلح جمهوری اسلامی به عراق، یمن و سوریه بروند چون ظرفیت حل کردن این بحران‌ها را دارند.

این سخنران بابیان اینکه ما انتخاباتی انجام داده‌ایم و تمام‌شده است افزود: ما مسئله‌مان با اوباما و آمریکایی‌های که ۴۰ سال به هم فحش دادیم روی یک میز حل کردیم ولی داخل کشورمان قدرت حل کردن برخی مسائل را نداریم.

رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور افزود: انتظار ما از شخص مقام معظم رهبری به‌عنوان پدر و ستون خیمه خانواده این است که تدبیری بیندیشند کمک کنند و رهنمون بدهند و فقهای قم و شورای نگهبان نیز کمک کنند تا مسائل استخوان‌های لای زخمی که به کشور آسیب میزند را حل کنند.

وی بابیان اینکه ما ظرفیت حل بحران‌های مختلف در داخل کشور را داریم بیان کرد: هنر امنیت کشور در اینکه ایشان ایجاد امنیت کردند برکسی پوشیده نیست ولی تکمیل این مدیریت این است که ما برای مسائلمان راه‌حل پیدا کنیم.

رهامی با  اشاره به اینکه بخشی از حل مسائل کشور این است که شورای نگهبان صحه صدر بیشتری از خود نشان دهد بیان کرد: افرادی در ستاد قانونی آقایان کروبی و موسوی فعالیت داشته دیگر معنی ندارد که به آن‌ها بگوییم این‌ها در این ستاد در حال فعالیت بودند.

رییس کمیته مرکزی انتخابات شورای هماهنگی جبهه اصلاحات کشور با اشاره به حوادث فتنه ۸۸ تصریح کرد: کسی که در خیابان آشوب به پا می‌کند و جرم مرتکب می‌شود به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند اصلاح‌طلب باشد و کسی که اصلاح‌طلب هست جایی را آتش نمی‌زند و خشونت بکار نمی‌برد.

وی بابیان اینکه مردم باید اطمینان پیدا کنند که نظام تمامی معضلات را حل می‌کند اظهار کرد: ما نگران این هستیم که مردم نسبت به کارآمدی نظام خدای‌نکرده دچار ناامیدی شوند و این خطر بزرگی است و مردم باید اطمینان پیدا کنند که تنها خواسته‌هایشان از طریق صندوق‌های رأی و از طریق انتخابات قابل‌حل است نه کانال دیگر.

رهامی با اذعان به اینکه ما افراط‌وتفریط داشتیم و دوستانی هم تند رفتنه و خطا کردند و ما محکوم می‌کنیم گفت: در مجمع اصلاح‌طلبان تلاش ما این است که مانند انتخابات گذشته با یک جمع‌بندی گزینه‌ای واحد معرفی کنیم همان‌طوری که صلاح بر این دیده شد که آقای عارف به نفع آقای روحانی کنار بکشد و این در حالی بود که اصولگرایان علی‌رغم تمام تلاش آیت‌الله مهدوی کنی نتوانستند این کار را انجام دهند ولی ما توانستیم نشان دهیم باتدبیری جلوی تشتت آرا را بگیریم.

وی بابیان اینکه حرف ما نفی اثبات جریان خاصی نیست افزود: ما منطقی برای اداره کشو داریم که در دنیا جواب داده است همان‌طور که توسعه سیاسی کشور در دوران تصدی  اصلاحات ازجمله موسوی و خاتمی همواره به‌خوبی اداره می‌شد و زمینه مناسبی برای ایران در دنیا فراهم شده بود.

رهامی با تصریح اینکه انزوای سیاسی و کارنکردن با حزب باعث شکست دوران مشروطه و ملی شدن صنعت نفت شد تأکید کرد: احزاب و تشکل‌های سیاسی باید پایه کار شوند و چون فراگیر نیستند شخصیت‌های حقیقی و انسان‌های مؤثر دارای رأی در شهرهای مختلف به یک گزینه واحد برای ورود به انتخابات پیش رو برسند تا اختلافات پاشنه آشیل اصلاحات نشود تا توانیم مجلسی درخور ملت ایران بسازیم.

پیش از وی نیز مرادی رئیس دوره‌ای شورای مشورتی اصلاح طلبان گیلان و تقویان دبیر شورای هماهنگی اصلاحات گیلان سخنرانی کردند.

IMG_9663 IMG_9672 IMG_9678 IMG_9681 IMG_9687 IMG_9688 IMG_9707 IMG_9709 IMG_9717 IMG_9718 IMG_9727 IMG_9733 IMG_9738 IMG_9739 IMG_9741