ملت ایران در ۱۳ آبان امسال به آمریکا نشان می‌دهند که برجام را مشروط پذیرفته‌اند
ملت ایران در ۱۳ آبان امسال به آمریکا نشان می‌دهند که برجام را مشروط پذیرفته‌اند

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ابراز نفرت از آمریکا در ۱۳ آبان امسال بسیار معنادار است و بدین معناست که برجام به‌‌صورت مشروط به شروطی که مقام معظم رهبری فرمودند، پذیرفته شده است.

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اهمیت یوم‌الله ۱۳ آبان امسال، اظهار داشت: ۱۳ آبان ۳ حادثه در خود دارد که در این ۳ حادثه ردپای آمریکا در آن دیده می‌شود.

وی ادامه داد: در حوادث تبعید امام(ره) به ترکیه در اعتراض به کاپیتولاسیون،کشتار دانش‌آموزان در سال ۵۷ و در مسئله تسخیر لانه جاسوسی پای توطئه‌ها و سیاست‌های خصمانه آمریکا پیدا و نهان است.

خطیب موقت جمعه تهران با اشاره به حساسیت مقطع کنونی تصریح کرد: مردم ما باید بدانند ابراز نفرت از آمریکا در ۱۳ آبان امسال بسیار معنادار است و بدین معناست که برجام به‌‌صورت مشروط به شروطی که مقام معظم رهبری فرمودند پذیرفته شده، اما این موضوع هرگز به‌معنای آشتی با آمریکا نیست، بلکه نفرت از آمریکا همچنان در جان مردم ایران وجود دارد.

آیت‌الله خاتمی تأکید کرد: ان‌شاءالله در تجمعاتی که برای ابراز نفرت از آمریکا شکل می‌گیرد، مردم عزیز ما بانشاط و باشکوه شرکت خواهند کرد و با این حضور آنها بار دیگر برائت خودشان را از آمریکا به نمایش خواهند گذاشت.