کلنگ نخستین کارخانه تولید استرچ فیلم و روکش غذایی کشور در لنگرود بر زمین زده شد+تصویر
کلنگ نخستین کارخانه تولید استرچ فیلم و روکش غذایی کشور در لنگرود بر زمین زده شد+تصویر

مراسم کلنگ زنی ساخت چهارمین شهرک صنعتی شهرستان لنگرود در زمینی به وسعت ۲۹ هکتار در منطقه یعقوبیه با حضور استاندار گیلان، نماینده لنگرود و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در یعقوبیه فتیده بر زمین زده شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مراسم کلنگ زنی ساخت چهارمین شهرک صنعتی شهرستان لنگرود عصر دیروز (شنبه) در زمینی به وسعت ۲۹ هکتار در منطقه یعقوبیه با حضور استاندار گیلان، نماینده لنگرود و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی در یعقوبیه فتیده بر زمین زده شد.

 

کلنگ زنی احداث نخستین واحد صنعتی تولید لوله‌ی مقوایی و روکش مواد غذایی (سلفون) با مشارکت سرمایه‌گذار خارجی از کره جنوبی پروژه‌ دیگری بود که با زیربنای ۶ هزار مترمربع و در زمین به مساحت ۱۵ هزار مترمربع در مدت یک سال ساخته می‌شود.

 

کلنگ زنی این واحد صنعتی با هزینه‌ی ۳۶ میلیارد تومانی و سرمایه‌گذاری ۵۰ درصدی یک شرکت کره‌ای به زمین زده شد.

 

با بهره‌برداری این واحد صنعتی یک‌صد نفر به‌صورت مستقیم و ۴۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

 

مدت‌زمان ساخت این واحد صنعتی ۱۲ ماه اعلام‌شده است که با شروع به کار از خروج سالانه ۲۰ میلیون دلار ارز به دلیل واردات روکش‌های مواد غذایی (سلفون) از کشور جلوگیری می‌شود.

 

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به اهمیت مسائل زیست‌محیطی و توجه به عرصه‌های طبیعی، گفت: اگرچه جذب سرمایه‌گذار و اشتغال‌زایی در استان برای ما مهم است ولی باید مسائل محیط زیستی نیز با حساسیت در نظر گرفته شود.

 

محمدعلی نجفی تأکید کرد: گیلان یکی از استان‌هایی است که سرمایه‌گذاران به آن برای سرمایه‌گذاری ورود کرده‌اند درحالی‌که استان‌های دیگر منتظر جذب سرمایه‌گذار هستند.

 

به گزاری لنگرخبر، بازدید از کارخانه صنایع ابریشم جواهری و دیدار با خانواده شهدا منا از دیگر برنامه‌های نجفی بود.

انتهای پیام/