۴۶۱۶ طرح صنعتی در ۱۰ ماهه نخست امسال در کشور به بهره‌برداری رسید / ایجاد ۳۷۵ هزار شغل در کشور
۴۶۱۶ طرح صنعتی در ۱۰ ماهه نخست امسال در کشور به بهره‌برداری رسید / ایجاد ۳۷۵ هزار شغل در کشور

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از بهره‌برداری ۴ هزار و ۶۱۶ طرح صنعتی طی ۱۰ ماهه نخست امسال در کشور خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها تاکنون ۳۷۵ هزار شغل در کشور ایجادشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سید محمود نوابی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح ۴ طرح تولیدی، صنعتی و کشاورزی در شهرک صنعتی رودسر اظهار کرد: برای سرمایه‌گذاران که در مناطق مختلف کشور سرمایه‌گذاری می‌کنند باید فرش قرمز پهن کرد و برایشان شأن اجتماعی ویژه قائل شد.

وی از بهره‌برداری ۴ هزار و ۶۱۶ طرح تولیدی و صنعتی در ۱۰ ماهه نخست امسال در کشور خبر داد و افزود: تلاش می‌کنیم این تعداد طرح‌ها را تا پایان سال جاری به ۶ هزار واحد افزایش دهیم.

رئیس حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی میزان ابلاغی ایجاد اشتغال برای حوزه صنعت، معدن و تجارت برای سال ۹۶ را ۲۵۵ هزار شغل اعلام کرد گفت: تاکنون ۳۷۵ هزار شغل ایجادشده که معتقدیم این میزان تا پایان سال جاری به ۴۵۰ هزار شغل افزایش پیدا کند.

به گفته وی میزان هدف‌گذاری برای ایجاد شغل برای سال آینده  بیش از ۵۳۰ هزار شغل در کشور است تا با این حجم اشتغال حرکت جدیدی ایجاد شود.

نوابی با تاکید بر ایجاد شرکت‌های موضوعی و تخصصی صادراتی در راستای حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان افزود: ما در داخل کشور از نبود شرکت‌های بزرگ صادراتی که قدرت مذاکره و چانه‌زنی در خارج از مرزها برای صادرات محصولات کشاورزی و رونق اقتصادی داشته باشند رنج می‌بریم.

وی از خارج کردن ۲۴۴ هزار ماشین‌های سنگین اسقاطی ظرف سه سال آینده در کشور خبر داد و تصریح کرد: بعضی از این ماشین‌ها عمری بالای ۷۰ سال دارند که در ۱۰۰ کیلومتر بالای ۷۵ لیتر سوخت مصرف می‌کنند که ازلحاظ آلودگی هوا و مصرف سوخت مقرون‌به‌صرفه نبوده باید تعویض شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از فعالیت ۸۴ هزار واحد صنعتی و ۸۰۰ شهرک صنعتی در کشور خبر داد و افزود: امروز ۱۷ طرح صنعتی و تولیدی با ۱۱۷ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال برای ۴۰۶ نفر به مناسبت دهه فجر در گیلان مورد افتتاح و بهره‌برداری می‌رسد.

با حضور مسئولان کشوری و استانی و شهرستانی ۴ طرح تولیدی، صنعتی و کشاورزی به مناسبت دهه فجر انقلاب در شهرک صنعتی رودسر به بهره‌برداری رسید.

 طرح‌ها شامل سردخانه دومنظوره ساحل سبز هوسم، شرکت ایمن‌گستر توسکا، تولید و مونتاژ تابلو برق و تولیدات نایلکس مورد افتتاح قرار گرفت.

انتهای پیام/