مجلس ششم با حذف جهاد سازندگی بالی از انقلاب را قطع کرد/ مطمئناً در بودجه عملیاتی سال ۹۷ مشکل‌داریم
مجلس ششم با حذف جهاد سازندگی بالی از انقلاب را قطع کرد/ مطمئناً در بودجه عملیاتی سال ۹۷ مشکل‌داریم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر احیا جهاد سازندگی گفت: سپاه و جهاد سازندگی دو بال پویایی کشور در سال‌های ابتدای انقلاب بودند که مجلس ششم با حذف جهاد یکی از بال‌های انقلاب را قطع کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، حسن خسته بند شامگاه جمعه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی بودجه نگه‌داری راه‌های کشور اظهار کرد: دولت در پیشنهاد لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور کاهش ۴۰ درصدی بودجه نگه‌داری راه‌ها را دیده هرچند این پیشنهاد در صحن علنی به تصویب نرسیده است.

وی بابیان اینکه دولت تقویت پروژه‌های عمرانی را در سال ۹۷ دیده افزود: وضعیت بودجه کشور بر روی کاغذ بسیار خوب هست اما مطمئنم بر روی عمل مشکلات بسیار زیادی در رابطه با بودجه وجود دارد.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بر لزوم حمایت همه‌جانبه از ساخت‌وساز روستایی تاکید کرد و گفت: باید جهاد سازندگی را که در مجلس ششم حذف‌شده را مجدداً احیا کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تعقیب احیا جهاد سازندگی در مجلس هشتم بیان کرد: تنها تلاش مجلس برای احیا جهاد سازندگی کافی نیست بلکه دولت نیز باید زمینه احیا این وزارت خانه جهادی را فراهم کند.

خسته بند با تاکید بر اینکه تمایل دوجانبه مجلس و دولت می‌تواند سهم به سزایی در پویایی بخش‌های مختلف کشور داشته باشد تصریح کرد: بسیاری از طرح‌ها در مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان می‌رسد اما اگر دولت نخواهد مصوبه‌ای را اجرا کند یقیناً به ثمر نمی‌رساند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اعلام اینکه روستائیان همچنان خدمات جهاد سازندگی در اوایل انقلاب را به خیر و نیکی یاد می‌کنند گفت: باید دولت جهاد سازندگی را احیا کند گرچه بسیج سازندگی بخشی از خدمات جهاد را در زمان فعلی اجرا می‌کند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه سپاه و جهاد دو بال نجات کشور در سال‌های ابتدایی انقلاب بودند خاطرنشان کرد: مجلس ششم یکی از بال‌های پویای کشور را قطع کرده و همچنان کشور از این منظر ضرباتی را متحمل می‌شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: تنها راه احیا جهاد سازندگی دستور مقام معظم رهبری بر احیا آن هست که به‌عنوان راه میانبر می‌تواند در دستور کار دولت و مجلس قرار بگیرد.

انتهای پیام/