بخشی از آتش‌سوزی‌ها عمدی و توسط صاحبان زمین انجام می‌شود/بیش از یک هکتار از جنگل‌ و باغات چای در آتش سوخت
بخشی از آتش‌سوزی‌ها عمدی و توسط صاحبان زمین انجام می‌شود/بیش از یک هکتار از جنگل‌ و باغات چای در آتش سوخت

بخشدار اطاقور گفت: متأسفانه طبق آمار ارائه‌شده در حوزه اطاقور بیش از یک هکتار از جنگل‌ها و مراتع دچار آتش‌سوزی شده و از بین رفته است.

شیرزاد روشن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به آتش‌سوزی جنگل و مراتع بخش اطاقور لنگرود براثر وزش باد شدید اظهار کرد: پنج روستای بخش اطاقور شب گذشته دچار آتش‌سوزی و خسارت‌هایی بر جنگل و مراتع واردشده است.

 

وی گفت: متأسفانه طبق آمار ارائه‌شده در حوزه اطاقور بیش از یک هکتار از جنگل‌ها و مراتع دچار آتش‌سوزی شده و از بین رفته است.

 

بخشدار اطاقور افزود: بخشی از آتش‌سوزی‌ها عمدی و توسط صاحبان زمین انجام می‌شود تا بتوانند تغییر کاربردی را دریافت کنند و بخشی دیگری از آتش‌سوزی نیز مربوط به گردشگران است که بعد از پایان تفریح خود، آتش را خاموش نمی‌کنند و باد نیز موجب افزایش زبانه آتش می‌شود.

 

روشن با بیان اینکه حدود یک هکتار از جنگل‌های روستاهای تیکسر و آغوزچال و باغات چای روستاهای نارنج بن، خانه پشتان و خمیرمحله در آتش‌سوزی از بین رفت تصریح کرد: انبوهی از درخت‌های جنگلی از بین رفت و جایگزین کردن این درخت‌ها سال‌ها طول خواهد کشید و متأسفانه برخی از آتش‌سوزی‌ها در جنگل و مراتع اطاقور عمدی بود.

 

وی گفت: از  همان ساعات آغاز شعله‌ور شدن آتش نیروهای منابع طبیعی، آتش‌نشانی، سپاه پاسداران، بسیج مستضعفین و هلال‌احمر وارد عمل شدند ولی در برخی مناطق صعب‌العبور با توجه به تجهیزات موجود نمی‌شد کاری انجام داد و به همت نیروهای امدادی و تدابیری که اندیشیده شد هیچ‌گونه تلفات جانی در بخش اطاقور براثر آتش‌سوزی گزارش نشده است.

انتهای پیام/