گران بودن هزینه‌ها و عدم تخصیص یارانه دلیل کاهش سفر در کشور/ میزان ورود گردشگر به گیلان متناسب با ظرفیت گردشگری نبود
گران بودن هزینه‌ها و عدم تخصیص یارانه دلیل کاهش سفر در کشور/ میزان ورود گردشگر به گیلان متناسب با ظرفیت گردشگری نبود

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی میزان ورود گردشگر به گیلان را متناسب با ظرفیت گردشگری استان نداشت و گفت: گران بودن هزینه‌ها و عدم تخصیص یارانه دلیل کاهش سفر در کشور در نوروز امسال بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، اسدالله عباسی در رشت با اشاره به گران بودن هزینه سفر در کشور اظهار کرد: گران بودن هزینه سفر در کشور و عدم تخصیص یارانه سفر موجب کاهش سفر در کشور شده است.

وی با اشاره به ظرفیت عظیم گردشگری در استان گیلان افزود: استان گیلان از تنوع زیستی، گردشگری و مهان نوازی بسیار مطلوبی برخوردار است اما درزمینه گردشگری استقبالی متناسب با ظرفیت‌ها را شاهد نبوده‌ایم.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اشتراک بسیاری از فاکتورها در ظرفیت گردشگری استان‌های شمالی گفت: بااینکه میزان ورود گردشگر به استان گیلان متناسب با ظرفیت‌ها نبوده اما گردشگران از استان مازندران استقبال بسیار بهتری داشته‌اند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل عدم استقبال گردشگران از گیلان را فقدان زیرساخت‌های مناسب دانست و افزود: کمبود و بعضاً فقدان زیرساخت‌های حوزه حمل‌ونقل به‌ویژه در بخش ریلی، هوایی و زمینی در گیلان منجر شد تا گیلان نتواند در حوزه گردشگری خوب بدرخشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت بابیان اینکه زمینه گردشگری به‌صورت کامل در گیلان فراهم نیست گفت: نقطه‌ضعف‌هایی در بخش گردشگری استان گیلان وجود دارد که انتظار داریم به‌صورت تخصصی و به‌موقع از سوی مسئولان حل شود.

عباسی با اشاره به ظرفیت عظیم گردشگری در توسعه کسب‌وکار گفت: لازم هست موانع موجود در مسیر گردشگری به‌صورت تخصصی حل شود تا به کسب‌وکار و رونق اقتصادی منطقه آسیبی وارد نشود.