پناهجویان روهینگیا از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کمک کردند
پناهجویان روهینگیا از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کمک کردند

پناهجویان روهینگیایی برای بازگشت بی خطر به کشور میانمار، از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کمک کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، پناهجویان روهینگیایی که هم اکنون در بنگلادش بسر می برند، برای بازگشت بی خطر به موطن خود -میانمار- و محاکمه عاملان قتل عام و تجاوزها، از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کمک کردند.

در جریان بازدید «کارن پیرس» نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد از منطقه ای در حدفاصل دو کشور بنگلادش و میانمار، تعدادی از زنان و دختران روهینگیایی با چشمانی گریان از آنچه که بر آنها گذشته، سخن گفته و درخواست کمک کردند.

در همین ارتباط، پیرس گفت: وضعیت این زنان نشان دهنده عمق چالشی است که شورای امنیت برای یافتن راهی جهت بازگرداندن این مردمان فقیر به موطن خود با آن روبروست. نکته غم انگیز آن است که در حال حاضر برای کاستن از رنج و اندوه آنها کاری نمی توان انجام داد.

مقامات سازمان ملل و گروههای امدادرسان ابراز نگرانی کردند که همزمان با فرارسیدن فصل بارانهای موسمی وضعیت بشردوستانه در این منطقه وخیم تر خواهد شد، زیرا. صدها هزار تن از پناهجویان روهینگیایی هم اکنون در پناهگاههای موقت ساخته شده از بامبو و پارچه برزنتی بسر می برند.

از سوی دیگر، وزیر رفاه اجتماعی میانمار که اوایل ماه میلادی جاری از اردوگاه پناهجویان در بنگلادش دیدن کرده بود، در مورد «شرایط بسیار بد» ابراز نگرانی کرد!