کدام اپلیکیشن رتبه اول دانلود در آیفون را کسب کرد؟
کدام اپلیکیشن رتبه اول دانلود در آیفون را کسب کرد؟

شاید باورتان نشود اما یک اپلیکیشن چینی با ۴۵٫۸ میلیون بار دانلود در فصل اول ۲۰۱۸، شماره یک اپلیکیشن‌ها در اپ استور شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، بر اساس آمار منتشرشده از سوی «سنسور تاور»، برنامه تیک توک/ Tik Tok که اپلیکیشن موسیقی، ویدئو و پیام‌رسان اجتماعی است، در چین مشهور به Douyin بوده و اجازه ساخت کلیپ با موسیقی دلخواه را همراه با افکت‌های جالب به کاربر می‌دهد. این اپ در فصل اول ۲۰۱۸ بیش از ۴۵٫۸ میلیون بار دانلود شد.{لینک}

رتبه دوم متعلق به یوتیوب با ۳۵٫۳ میلیون بار دانلود است که توسط کاربران اپل از اپ استور برای آیفون و آی پد دانلود شده است.

واتس‌اَپ با ۳۳٫۸ میلیون بار دانلود، اکنون بیش از ۱٫۵ میلیارد کاربر ماهانه دارد. اپلیکیشن مسنجر فیس‌بوک با ۳۱٫۳ میلیون بار،اینستاگرام با ۳۱ میلیون دانلود و اپلیکیشن فیس‌بوک با ۲۹٫۴ میلیون بار دانلود رتبه‌های ۴ تا ۶ را به خود اختصاص دادند.

همچنین «وی‌چت» با ۲۸٫۹ میلیون بار دانلود، اپلیکیشن QQ(مشابه فیس‌بوک که توسط تنسنت چین توسعه داده شده است) با ۲۲٫۶ میلیون دانلود، اپلیکیشن iQiyi (نسخه مشابه یوتیوب برای کاربران چینی) با ۲۲٫۶ میلیون بار دانلود و گوگل مپ با ۲۲٫۴ میلیون بار دانلود در فصل اول ۲۰۱۸ در رده‌های بعدی بیشترین تعداد دانلود از اپ استور قرار گرفتند.