صف‌های طولانی در جایگاه‌های سوخت نتیجه دامن زدن به شایعات/محدودیتی در توزیع بنزین در گیلان وجود ندارد
صف‌های طولانی در جایگاه‌های سوخت نتیجه دامن زدن به شایعات/محدودیتی در توزیع بنزین در گیلان وجود ندارد
در پی انتشار شایعات و دامن زدن آن توسط برخی از افراد صف‌های طولانی از خودروها در مقابل جایگاه سوخت ایجاد و در پی آن متولیان امر تأکید کردند که مصرف‌کنندگان آرامش خود را حفظ و در حد نیاز مصرف کنند.

به گزارش لنگرخبر، افزایش قیمت بنزین و اعتصاب مجدد کامیون داران در سطح کشور شایعه‌ای بود که طی روزهای اخیر در کشور توسط رسانه‌های بیگانه و معاند در بستر فضای مجازی منتشر شد و در پی آن حواشی از قبیل ایجاد صف‌های طولانی در جایگاه‌های پمپ‌بنزین در سراسر استان ازجمله شهر رشت ایجاد شد.

در پی انتشار این شایعه و دست‌به‌دست شدن آن توسط برخی از افرادی که صرفاً پخش‌کننده اطلاعات نادرست و غیر صحیح هستند موجب شد تا صف‌های طولانی حتی بالای چند کیلومتر در برخی از جایگاه‌ها تشکیل شود تا جایی که برخی از رانندگان برای پر کردن باک‌های خود به شهرهای کوچک و هم‌جوار شهرستان رشت مراجعه و با این کار سعی کردند چند روزی باک بنزین خود را پر نگه‌دارند.

بااینکه این شایعه عصر روز گذشته منتشر و به اوج خود رسید اما همچنان باگذشت یک روز صف‌های طولانی در جایگاه‌های بنزین سطح شهرستان رشت مشاهده می‌شود و عده‌ای در تلاشند با قرار گرفتن در جریان تبلیغات و جنگ رسانه‌ای بیگانه شریک شده و دامنه تنش‌ها در جامعه را گسترده‌تر کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه گیلان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تکذیب شایعه‌هایی مبنی بر اعتصاب کامیون داران، نفت‌کش‌ها و همچنین افزایش احتمالی قیمت بنزین اظهار کرد: هیچ محدودیتی در میزان توزیع بنزین در سطح گیلان وجود ندارد.

علی‌اصغر عباسی با بیان اینکه روند توزیع سوخت ازجمله بنزین در سطح استان روال عادی خود را طی می‌کند افزود: انتشار برخی از شایعات در سطح استان گیلان موجب شد مصرف کاذب حدود ۱۰ تا ۱۵ درصدی بنزین را شاهد باشیم.

وی افزایش کاذب مصرف بنزین را موجب ترافیک انتقال سوخت در استان عنوان کرد و از مصرف‌کنندگان بنزین خواست شایعاتی را که توسط رسانه‌های معاند و بیگانه تولید و منتشر می‌شوند بی‌توجه و صرفاً اخبار مربوط به بنزین را از مبادی قانونی و رسمی شرکت ملی فراورده نفتی دنبال کنند.

افزایش مصرف یک‌باره بنزین در سطح گیلان ازجمله شهرستان رشت برگرفته از تبلیغات سو و مباحث روانی بوده و تنها با صبر، حوصله و دامن نزدن به شایعات به حالت آرامش خود برمی‌گردد.

در حال حاضر میلیون‌ها بنزین در باک‌های بنزین خودروها در سطح استان گیلان موجود است و این در حالی هست جایگاه‌های بنزین، انبار نفت و خط لوله انتقال بنزین نیز پر از این فرآورده نفتی است و هیچ نگرانی در پی کمبود آن وجود ندارد.

یقیناً در شرایط فعلی و رویدادهای مشابه بزرگ‌ترین خواسته مسئولان و متولیان امر از مردم حفظ آرامش و مصرف در حد نیاز است و در کنار آن مردم باید افراد خاطی و کسانی که آرامش مردم را برهم می‌زنند را به دستگاه‌های انتظامی و اطلاعاتی معرفی کنند و نقش به سزایی در امنیت پایدار و آرامش جامعه داشته باشند.

انتهای پیام/