باران از یک‌شنبه در گیلان/شالی‌کاران محصول برنج خود را برداشت کنند
باران از یک‌شنبه در گیلان/شالی‌کاران محصول برنج خود را برداشت کنند
سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان از کاهش نسبی دما، وزش باد، رعدوبرق و رگبار باران از روز یک‌شنبه در گیلان خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، محمد دادرس با اشاره به وضعیت آب‌وهوای گیلان در روزهای آینده اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده استقرار هوای گرم و مرطوب تا عصر روز شنبه در منطقه است.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه از روز یک‌شنبه هفته آینده، هوا در گیلان خنک خواهد شد افزود: در ۴۸ ساعت آینده با عبور جریانات کم‌وبیش ناپایدار در بعضی از نقاط استان افزایش ابر، مه‌آلود بودن هوا، رگبار باران و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به کاهش نسبی دما در گیلان گفت: هوای گیلان از روز یک‌شنبه تا اواخر وقت روز دوشنبه هفته آینده، بانفوذ و استقرار توده‌هوای خنک و تقویت ناپایداری‌ها همراه با بارندگی، وزش باد، رعدوبرق و تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

دادرس با بیان اینکه شالی‌کاران محصول برنج خود را حداکثر تا پایان روز شنبه برداشت کنند گفت: مردم در زمان وقوع رعدوبرق از استقرار در مزارع برنج و نواحی مرتفع، به‌ویژه باغات چای خودداری کنند.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان گیلان با اشاره به اینکه در این مدت دریا مواج و برای انجام فعالیت‌های دریایی و شنا نامناسب است بیان کرد: کشاورزان تمهیدات لازم را جهت به حداقل رساندن خسارت در شالیزارها به عمل آوردند.

دادرس با تأکید بر اینکه مسئولان اقدامات لازم را برای مقابله با مشکلات احتمالی به عمل‌آورند تصریح کرد: بخش‌های مختلف اجرایی نظیر مدیریت بحران، سازمان آب و منطقه‌ای، جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، شرکت برق منطقه‌ای و توزیع برق، فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها اقدامات لازم را به عمل‌آورند.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در نقشه‌های هواشناسی اطلاع‌رسانی می‌شود گفت: مسئولان با توجه به اطلاعیه صادره، تمهیدات لازم و توصیه‌های کارشناسی را صادر می‌شود.

انتهای پیام/