» بین الملل » دستاویز نتانیاهو برای افزایش بودجه نظامی/مقام صهیونیست: مشکل ما افزایش قدرت ایران است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۵ - ۱۲:۴۷

دستاویز نتانیاهو برای افزایش بودجه نظامی/مقام صهیونیست: مشکل ما افزایش قدرت ایران است

نخست وزیر رژیم صهیونیستی افزایش بودجه امنیتی برای تمام نهادهای امنیتی و نظامی این رژیم را خواستار شد.

دستاویز نتانیاهو برای افزایش بودجه نظامی/مقام صهیونیست: مشکل ما افزایش قدرت ایران است

به گزارش لنگرخبر به نقل از پایگاه خبری “عرب ۴۸” “بنیامین نتانیاهو” با استناد به مجموعه عوامل و شرایط از جمله افزایش تهدیدهای امنیتی ضمن عرضه دیدگاه امینتی ۲۰۳۰ افزایش بودجه امنیتی را خواستار شد.

وی با حضور در شورای وزیران امور سیاسی و امنیتی دیدگاه امنیتی اسرائیل برای سال ۲۰۳۰ را عرضه کرد.

این دیدگاه در دو سال اخیر تدوین شده و در آن به تهدیدهای احتمالی و لزوم آمادگی برای مقابله با آن در دهه آینده اشاره شده است.

نتانیاهو بر این اساس به دنبال افزایش ۰٫۲% وحتى ۰٫۳% درصدی بودجه نظامی است تا به هزینه های تمام نهادهای امنیتی شامل ارتش و سرویس امنیت عمومی شامل شاباک و موساد اختصاص داده شود.

این افزایش بودجه به تقویت توانمندی هجومی، بخش سایبری، بهبود سامانه موشکی و ادامه تلاش برای تقویت جبهه داخلی و تکمیل ساخت دیوار امنیتی در مرزهای فلسطین اشغالی اختصاص داده می شود.

به زعم نتانیاهو با توجه به مساحت کوچک و تراکم بالای جمعیتی و تهدیدهای متعدد، نیازهای امنیتی “اسرائیل” بیش از دیگران است.

وی همچنین با ادعای  اینکه اقتصاد اسرائیل قوی است و توان افزایش بودجه دفاعی را دارد،گفت به موازات تضمین رشد اقتصادی باید توان نظامی و اقتصادی را با یکدیگر ادغام کنیم که این باعث تقویت قدرت دیپلماسی “اسرائیل” نیز می شود.

از سوی دیگر یعقوب عمیدرور رئیس سابق شورای امنیت ملی صهیونیستی گفت: مشکل واقعی نه غزه بلکه افزایش قدرت ایران در سوریه است به این معنی که توجه “اسرائیل” به غزه به ضرر آن تمام شده و سبب افزایش قدرت ایران در خاک سوریه شد.

انتهای پیام/


برچسب ها : ,
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.