دولت قانون بودجه در خصوص تهاتر بدهی‌هایش را اجرا نکرده است
دولت قانون بودجه در خصوص تهاتر بدهی‌هایش را اجرا نکرده است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: موضوع تهاتر بدهی‌های دولت در قانون بودجه سال ۹۷ در کمیسیون بودجه مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت معلوم شد که دولت این بخش از قانون بودجه را اجرایی نکرده است.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در جلسه امروز موضوع قانون بودجه سال ۹۷ در رابطه با تهاتر بدهی‌های دولت به پیمانکاران به اشخاص حقیقی و حقوقی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد تومان با بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و معلوم شد که دولت این بخش از قانون بودجه را اجرا نکرده است.

وی افزود: در این جلسه مشخص شد که میزان بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۴۹ هزار میلیارد تومان است که ۳۹ هزار میلیارد تومان آن مربوط به بانک مسکن است و دولت عنوان می‌کند که این بدهی قابل تهاتر نیست و تنها قادر است ۱۰ هزار میلیارد تومان آن را تهاتر کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهارداشت: در این جلسه که نماینده سازمان تأمین اجتماعی نیز در آن حضور داشت عنوان کرد که سازمان تأمین اجتماعی می‌خواهد ۲۲ هزار میلیارد تومان از ۸۶ هزار میلیارد تومان مطالبه خود از دولت میخواهد تهاتر کند. در نهایت این جلسه بدون نتیجه‌گیری و جمع‌بندی به پایان رسید.

وی در پایان گفت: مقرر شد تا ادامه این موضوع در جلسه فردای کمیسیون که ساعت ۸:۳۰ صبح برگزار می‌شود با حضور رئیس کل بانک مرکزی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/