لنگرود از شهرستانهای تولید برنج مرغوب کشور
لنگرود از شهرستانهای تولید برنج مرغوب کشور
​مدیر جهاد کشاورزی لنگرود گفت: یکی از مرغوب‌ترین برنج‌های کشور در این شهرستان تولید می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، محمدباقر قاسم‌پور با اشاره به اینکه شهرستان لنگرود ۹هزار و ۱۰۰هکتار اراضی شالیزاری دارد، گفت: به طور میانگین ۲۰ هزار تن برنج سفید در این شهرستان تولید می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کشاورزان در حال برداشت راتون در این شهرستان هستند، افزود: راتون برنجی خوش طعم و گران است که پرورش آن منجر به ارتقای درآمد کشاورزان می‌شود.

قاسم‌پور ادامه داد: امسال همانند سال گذشته در ۳۰ درصد از شالیزارهای لنگرود راتون پرورش داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: کشت دیگر محصولات کشاورزی نیز منجر به ارتقای درآمد کشاورزان می‌شود و اغلب کشاورزان لنگرودی که نتوانستند در مزارع خود راتون پرورش دهند،در برخی محصولات از جمله سبزیجات برگی و غده‌ای نیز فعالیت دارند.

مدیر جهاد کشاورزی لنگرود تصریح کرد: برنج و راتون شهرستان لنگرود از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و یکی از مرغوب ترین برنج‌های کشور محسوب می‌شود.

قاسم پور با بیان اینکه برنج این شهرستان مشتریان بسیار خوبی دارد، گفت: قیمت توافقی خرید تضمینی برنج در حال حاضر ۹هزار و ۸۰۰تومان است، اما از آنجایی که بازار این محصول خوب است، کمتر از ۱۲هزار تومان در بازار فروخته نمی‌شود.

مدیر جهاد کشاروزی لنگرود با اشاره به اینکه لنگرود ۱۱۲واحد کارخانه شالیکوبی دارد، اضافه کرد: کاهش ضایعات برنج یکی از اهداف مهم این اداره است و نوسازی این کارخانه‌ها منجر به کاهش تولید نیم دانه در زمان سفید شدن می‌شود.

وی گفت: اعلام آمادگی شده است به دیگر کارخانه‌های شالیکوبی که مایل باشند واحدهای خود را تجهیز و به روز کنند، تسهیلات اعطا می‌شود.

انتهای پیام/