توجه امام‌جمعه لنگرود به جوانان موجب افزایش اعتمادبه‌نفس آنان شده است/دو مأموریت سلیمانی به ستاد اقامه نماز جمعه
توجه امام‌جمعه لنگرود به جوانان موجب افزایش اعتمادبه‌نفس آنان شده است/دو مأموریت سلیمانی به ستاد اقامه نماز جمعه
مسئول ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود با اشاره به اینکه رده سنی اعضای ستاد 20 تا 30 سال است گفت: از زمان حضور حجت‌الاسلام سلیمانی در لنگرود شاهد افزایش حضور جوانان در نماز جمعه و مسجد جامع هستیم که یکی از دلایل آن توجه امام‌جمعه نسبت به جوانان است که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس آنان شده است.

به گزارش لنگرخبر، حامد اسماعیل‌پور با حضور در تحریریه لنگرخبر با بیان اینکه مسئول و اعضای ستاد جدید اقامه نماز جمعه لنگرود فعالیت خود را از دی‌ماه سال ۱۳۹۶ آغاز کرده‌اند اظهار کرد: نگاه امام‌جمعه لنگرود استفاده از ظرفیت جوانان شهرستان در برنامه‌های اجرایی و ستادی بود که سعی شد در این زمینه از ظرفیت افراد مختلف استفاده شود.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات و دغدغه‌های ستاد در دوره‌های گذشته عدم مشارکت و حضور جوانان در نماز جمعه بود گفت: تلاش شده تا تنظیم برنامه‌های فرهنگی اجتماعی و بهره‌گیری از توانایی افراد در طول هفته مقدمات حضور جوانان و تشویق برای حضور در نماز جمعه فراهم شود.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود با اشاره به تشکیل کارگروه‌های مختلف در ستاد افزود: طی بررسی‌های انجام‌شده ۶ کارگروه در زمینه اجتماعی سیاسی، فرهنگی، اداری مالی، جوانان، بانوان و روابط عمومی تشکیل‌شده که برای هرکدام وظایفی مشخص‌شده و طبق آن هر کارگروه در حال انجام وظایف خود است.

اسماعیل‌پور با تشریح برنامه‌های فرهنگی اجتماعی در نماز جمعه تصریح کرد: دعوت از سخنرانان استانی و کشوری برای سخنرانی پیش از خطبه‌ها یکی از برنامه‌های انجام‌شده بود که سعی شد موضوعات سخنرانان متناسب با موضوعات روز و یا مطالب مهم و متنوع برای مخاطبان باشد.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات فرهنگی ورزشی، زیارت مجازی امام رضا و نقاشی کودکان در مهد جمعه بیان کرد: حضور مشاوران حقوقی به‌صورت ماهانه در نماز جمعه این شهر و ارائه مشاوره رایگان یکی دیگر از برنامه‌های ستاد برای شهروندان است.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود با اشاره به انجام مشاوره تحصیلی در نماز جمعه بیان کرد: دعوت از پزشک عمومی و متخصص برای ویزیت رایگان از مراجعه‌کنندگان در هر هفته یکی دیگر از برنامه‌های ستاد است که مورد استقبال و توجه عموم قرارگرفته است.

اسماعیل‌پور با اشاره به اجرای طرح سفیر جمعه گفت: یکی از دلایل عدم حضور افراد در نماز جمعه مشکلات حمل‌ونقل است که طرح سفیر جمعه که از چندی پیش در شهرستان آغاز شد در هر هفته یک خودروی ون به یکی از محلات و روستاها رفته و کسانی که تمایل به حضور در نماز جمعه دارند را به مسجد رسانده و در پایان نیز به منزل منتقل می‌کنند.

وی با بیان اینکه محدودیت منابع مالی و کمبود فضای فیزیکی مسجد دو مشکل موجود در برگزاری برنامه‌های ستاد اقامه نماز جمعه است افزود: افراد مختلفی در روزهای گرم و سرد برای شنیدن خطبه‌ها و شرکت در نماز جمعه در حیاط مسجد حضور دارند که از این بابت از مردم عذرخواهی می‌کنیم.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود با اشاره به اینکه رده سنی اعضای ستاد ۲۰ تا ۳۰ سال است تصریح کرد: از زمان حضور حجت‌الاسلام سلیمانی در لنگرود شاهد افزایش حضور جوانان در نماز جمعه و مسجد جامع هستیم که یکی از دلایل آن توجه امام‌جمعه نسبت به جوانان است که باعث افزایش اعتمادبه‌نفس آنان شده است.

اسماعیل‌پور با بیان اینکه در انتظامات نماز جمعه از نیروهای محلات و پایگاه‌ها استفاده می‌شود گفت: برپایی ایستگاه پرسش و پاسخ در زمینه‌های مختلف و مناسبتی، ویژه‌برنامه فرهنگی و ورزشی برای نوجوانان، زیارت مجازی امام رضا و مسابقه آدینه انتظار، امانت عبا به نوجوانان و جوانان در نماز جمعه، دیدار با خانواده شهدا، اخلاق همسرداری و روایت گری، امانت کتاب به جوانان و نوجوانان و ویژه‌برنامه تکریم آیت‌الله شمس لنگرود از دیگر برنامه‌های ستاد در یک سال گذشته است.

وی با اشاره به برپایی مهد جمعه در مسجد جامعه بیان کرد: مهد جمعه در هر هفته در مسجد جامع شهرستان برپا می‌شود و کودکانی که به نماز می‌آیند می‌توانند در زمان اقامه نماز و خطبه‌ها در مهد جمعه حضور یابند که تقریباً در هر هفته حدود ۳۰ کودک در مهد جمعه حضور دارند.

مسئول ستاد اقامه نماز جمعه لنگرود با اشاره به مستندسازی از نماز جمعه لنگرود خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات ستاد که درگذشته کمتر به آن اهمیت داده می‌شد مستندسازی از خطبه‌های نماز جمعه و نمازگزاران است که به‌صورت فایل‌های صوتی و تصویری از طریق شبکه‌های اجتماعی در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

اسماعیل‌پور با اشاره به مأموریت جدید ستاد توسط امام‌جمعه تصریح کرد: حضور پررنگ ستاد در روستاهای اطراف و در مدارس و دانش آموزان با همکاری آموزش‌وپرورش دو مأموریت جدید امام‌جمعه به ستاد است تا از این طریق فرهنگ نماز جمعه به اهالی روستا و قشر نوجوان ترویج داده شود.

وی با بیان اینکه در یک سال اخیر حدود ۲۵ اداره شهرستان در میز خدمت نماز جمعه حضور داشتند افزود: در برپایی میز خدمت قطعاً کم و کاستی‌هایی وجود داشته ولی تلاش می‌کنیم تا با بررسی مشکلات و تقویت نقاط قوت شاهد رشد کیفی میز خدمت در نماز جمعه باشیم.

انتهای پیام/