مجلس وقت بیشتری برای بررسی کامل لایحه بودجه ۹۸ قرار دهد
مجلس وقت بیشتری برای بررسی کامل لایحه بودجه ۹۸ قرار دهد

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر شفاف‌سازی لایحه بودجه 98 توسط دولت و مجلس گفت: در این لایحه در زمینه سلامت و هدفمندی و نوع هزینه بودجه‌ها ابهاماتی وجود دارد و از مجلس درخواست می‌شود که وقت بیشتری را برای بررسی لایحه بودجه صرف کنند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به عملیات کربلای ۵ در سال ۱۳۶۵ اظهار کرد: این عملیات سنگین‌ترین و بزرگ‌ترین عملیات در دفاع مقدس بود که ۴۵ لنگرودی در این عملیات به شهادت رسیدند که تجربه بزرگی برای کشور بود.

وی با بیان اینکه این عملیات دستاوردهای بزرگی برای کشور داشت گفت: در این عملیات شهدا و جانبازان زیادی تقدیم انقلاب شد ولی با پیروزی رزمندگان در این عملیات هیمنه دشمن شکست.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۸ توسط رئیس‌جمهور به مجلس تصریح کرد: در شرایط اقتصادی و فشارهای تحریمی، بودجه یکی قانون مالی و تأثیرگذار در زندگی مردم است که مردم نیز به‌صورت دقیق آن را دنبال می‌کنند.

سلیمانی با بیان اینکه یک‌چهارم بودجه مربوط به بودجه عمومی و سه‌چهارم بودجه مربوط به شرکت‌های مربوط به دولت است گفت: طبق قانون نانوشته‌ای مجلس فقط یک‌چهارم این لایحه را بررسی می‌کند و به بودجه‌های دیگر توجهی نمی‌کند و به هر دلیلی این ایراد وارد است و باید کل لایحه بودجه توسط مجلس بررسی شود.

خطیب جمعه لنگرود با تأکید بر شفاف‌سازی لایحه بودجه ۹۸ توسط دولت و مجلس بیان کرد: در این لایحه در زمینه سلامت و هدفمندی و نوع هزینه بودجه‌ها ابهاماتی وجود دارد و از مجلس درخواست می‌شود که وقت بیشتری را برای بررسی لایحه بودجه صرف کنند.

وی با بیان اینکه دولت بر روی نفت سرمایه‌گذاری کرده افزود: آبی از اروپا و دیگر کشورها گرم نمی‌شود و باید نظام مالیاتی کشور فعال‌تر شود ولی متأسفانه در حال حاضر در خیلی جاها حربه زور بر روی مستضعفان است و عده‌ای فرارهای مالیاتی دارند و کسی به آنان کاری ندارد.

سلیمانی با بیان اینکه فشار بر روی مردم زیاد و دغدغه زیاد دارند گفت: گناه کسانی که مردم را نسبت به‌نظام و انقلاب بدبین می‌کنند نابخشودنی است و باید مسؤولین برای کشور و مردم افتخارآفرینی کنند.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه صرفاً فراهم کردن شرایط برای دوچرخه‌سواری و حضور زنان در استادیوم افتخار نیست افزود: افتخار این است تا جلوی کلیه فروشی مردم و ربا گرفتن و غیره گرفته شود و باید به مردم و جوانان اعتماد کرد تا این چالش‌ها از بین برود.

وی با اشاره ایجاد فتنه در سال ۸۸ بیان کرد: یکی از خصوصیات فتنه ۸۸ هدف قرار دادن ولایت‌فقیه و رهبری به‌عنوان ستون نظام بود و در فتنه‌های آینده نیز دشمن مجدد از این حربه استفاده خواهد کرد.

سلیمانی با بیان اینکه سو مدیریت‌ها ربطی به دلار ندارد گفت: همه شاهد بودیم که دلار پایین آمد ولی قیمت خیلی از کالاها پایین نیامد و دشمن قصد دارد تمام مسؤولیت‌های دولتمردان را به دوش رهبری بیندازند.

خطیب جمعه لنگرود با اشاره به اینکه رهبری فرمود اتاق خزانه آمریکا اتاق فرمان جنگ علیه ایران است بیان کرد: دشمن به‌صورت واضح اعلام کرده که تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا وضع معیشتی مردم ایران را به خطر بیندازد ولی بازهم عده‌ای چشم به آمریکا دوخته‌اند.

انتهای پیام/