عدم افزایش پلکانی حقوق شکاف طبقاتی را عمیق می‌کند
عدم افزایش پلکانی حقوق شکاف طبقاتی را عمیق می‌کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تأکید دارد که اگر حقوق‌ها در سال آینده بدون روش پلکانی افزایش پیدا کند عمق شکاف طبقاتی را بیشتر می‌کند.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش حقوق‌ها در سال آینده، گفت: با توجه به اینکه فاصله بین پایه حقوق‌ها بسیار زیاد است اگر افزایش ۲۰ درصدی بدون روش پلکانی معکوس اعمال شود بر شکاف بین طبقاتی جامعه افزوده می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به روش پلکانی معکوس عنوان کرد:  دولت برای سال ۹۷ پیشنهاد افزایش حقوق ۱۰ درصدی را به مجلس ارائه کرده بود که نمایندگان با ایده روش پلکانی معکوس حداکثر و حداقلی برای افزایش حقوق‌ها در نظر گرفتند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین مصوبه مجلس حقوق‌های بالای ۵ میلیون تومان امسال افزایش پیدا نکرد و منابعی فراهم شد تا آن‌هایی که حقوق کمتر می‌گیرند تا ۲۰ درصد افزایش حقوق داشته باشند، دولت برای سال آینده افزایش حقوق ۲۰ درصدی را پیشنهاد داده است.

وی با تأکید بر اینکه باید افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم باشد، اظهار داشت: ازآنجایی‌که قانون مکلف کرده است افزایش حقوق‌ها متناسب با تورم سال باشد، نمایندگان پیشنهادهای مختلفی را برای افزایش حقوق‌های سال آینده ارائه کرده‌اند.

لاهوتی با بیان اینکه دولت برای افزایش حقوق‌ها ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است، گفت: نمایندگان پیشنهادهای مختلفی برای توزیع این اعتبار به‌عنوان افزایش حقوق‌ها ارائه کرده‌اند به‌طور مثال افزایش حداکثری ۴۰ درصد و حداقلی ۵ درصد مطرح است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: این ایده‌ها در حد پیشنهاد بوده و قطعی نشده، آنچه وجود دارد افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها است که از طرف دولت ارائه‌شده است.

انتهای پیام/