برگزاری کارگاه آموزشی اهمیت تالاب ها برای دانش آموزان لنگرودی
برگزاری کارگاه آموزشی اهمیت تالاب ها برای دانش آموزان لنگرودی

در کارگاه آموزشی با محوریت آشنایی با تالاب ها در تالاب بین المللی امیرکلایه با حضور دانش آموزان لنگرودی بر انتقال مفاهیم و ارزش های زیست محیطی تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، در این کارگاه آموزشی زیست محیطی دانش آموزان مدرسه فرزانگان با اکولوژی و اهمیت تالاب ها به عنوان زیستگاهی پر فایده و موجودات زنده در آن و با مفاهیم تالاب، کنوانسیون رامسر، مشخصات تالاب امیرکلایه ،فرصت ها و تهدیدات آن آشنا شدند و در ادامه ضمن بازدید میدانی از تالاب و سایت پرنده نگری با حضور محیط بانان و کارشناسان محیط زیست موارد مورد بحث قرار گرفت.

سید امین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت:این کارگاه آموزشی با هدف آموزش به دانش آموزان مدرسه فرزانگان در زمینه محیط زیست به ویژه آشنایی با تالاب امیرکلایه لاهیجان و باهمکاری اداره حفاظت محیط زیست لاهیجان و پاسگاه محیط بانی امیرکلایه و محیط بانان پرتلاش آن برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: تالاب بین المللی امیرکلایه یکی از مهمترین تالاب ها در شرق گیلان است که نقش و اهمیت خاصی در زمستان گذرانی پرندگان مهاجر به سواحل جنوبی دریای خزر دارد.

تالاب امیر کلایه در سال ۱۳۵۴ در کنوانسیون جهانی حفاظت از تالاب ها که در رامسر برگزار شد و به کنوانسیون رامسر مشهور است، به ثبت رسید.
در این تالاب تاکنون ۱۰۵ گونه گیاهی ، ۱۵ گونه و زیرگونه ماهی و ۱۳۶ گونه پرنده به ثبت رسیده و این تالاب یکی از زیستگاه های مهم و شاخص زیست محیطی در سواحل جنوب دریای خزر به شمار می رود.
مساحت تالاب امیرکلایه لاهیجان بر اساس آخرین تصاویر هوایی که در سال ۱۳۷۲ گرفته شده؛ ۹۳۵ هکتار است که ۶۵۳ هکتار آن نیزار و بخش نیمه مرطوب و ۲۸۲ هکتار آن نیز پهنه آبی است.

انتهای پیام/