کنارگذر لنگرود ۱۵ اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد
کنارگذر لنگرود ۱۵ اسفندماه به بهره‌برداری می‌رسد

نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه سد گالشکلام نیز آماده آبگیری و تا قبل از آغاز فصل زراعی افتتاح می‌شود گفت: کنارگذر لنگرود دیگر پروژه بزرگ شهرستان است که ۱۵ اسفند آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهرداد لاهوتی عصر امروز در مراسم افتتاح سد لاستیکی پهلوان بست کومله با بیان اینکه کارهای اساسی و زیربنایی توسط استانداری در حال انجام است که اثر آن در چند سال دیگر مشخص می‌شود اظهار کرد: سد لاستیکی پهلوان بست کومله بزرگ‌ترین سد لاستیکی در کشور است که در طول سه سال و با سرعت خوبی انجام شد و اکنون به بهره‌برداری رسیده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سد گالشکلام نیز آماده آبگیری و تا قبل از آغاز فصل زراعی افتتاح می‌شود گفت: کنارگذر لنگرود دیگر پروژه بزرگ شهرستان است که ۱۵ اسفند آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به وضعیت ساخت بیمارستان‌ها در شهرستان‌های گیلان افزود: دو بیمارستان ۱۳۲ تخت خوابی در لیلاکوه و بیمارستان تأمین اجتماعی با ۶۴ تخت در حال ساخت است که پیمانکار بیمارستان لیلاکوه بنا را در ماه آینده تحویل می‌دهد و تنها مسئله تجهیز باقی می‌ماند.

نماینده مردم‌ لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید خدمات دولت و نظام‌ را به مردم اعلام کرد و گفت: نیاز آبی استان در حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون مترمکعب است که شامل تأمین آب شرب، کشاورزی، صنعت و خدمات می‌شود و در حدود دو میلیارد و ۸۰۰ مترمکعب آن در حال حاضر تأمین می‌شود با استفاده از سدهایی که اکنون داریم و ۶۵۰ میلیون مترمکعب را برای نیاز آبی در حال حاضر باید برنامه‌ریزی کنیم و این میزان، بخشی توسط سد پلرود و بخشی توسط سد شفارود و ۱۱ سد لاستیکی تأمین می‌کند و نیازمند دستور دکتر نوبخت برای تأمین منابع مالی در این خصوص هستیم.

وی با بیان اینکه لنگرود در انتهای آب خور سد سپیدرود است خاطرنشان کرد: برای حل مشکل کم بود آبی چهار سد برای شهرستان لنگرود در نظر گرفته‌شده که ساخت دو سد به پایان رسیده و دو سد دیگر نیز نیاز به تأمین اعتبار و توجه بیشتر دولت دارد.

انتهای پیام/