تأکید بر تسریع پاسخ استعلامات پروژه‌های عمرانی و اشتغال‌زا توسط ادارات/ مجتمع بهارنارنج در لنگرود کلنگ زنی شد
تأکید بر تسریع پاسخ استعلامات پروژه‌های عمرانی و اشتغال‌زا توسط ادارات/ مجتمع بهارنارنج در لنگرود کلنگ زنی شد
در هشتمین روز از دهه مبارک فجر مجتمع بهارنارنج به‌عنوان پانزدهمین مجتمع بین‌راهی استان گیلان در لنگرود کلنگ زنی شد و مسؤولین نسبت به تسریع پاسخ استعلامات پروژه‌های عمرانی و اشتغال‌زا توسط نهادهای ذی‌ربط اداری برای جلوگیری از دلسرد شدن سرمایه‌گذاران تأکید کردند.

به گزارش لنگرخبر، مدیرکل جدید راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان پیش از ظهر امروز در مراسم کلنگ زنی مجتمع خدمات رفاهی دومنظوره و تیر پارک بهارنارنج در کنارگذر این شهر اظهار کرد: مجتمع بهارنارنج پانزدهمین مجتمع بین‌راهی در استان گیلان است که این پروژه نسبت به دیگر مجتمع‌های بین‌راهی تکمیل‌تر و پیشرفته‌تر است.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران این پروژه از هفت سال پیش اقدام به دریافت مجوز کردند که اخیراً موفق به دریافت آن شدند گفت: مساحت کل زمین ۱۶ هزار مترمربع است که مساحت کل سازه در ۱۲ هزار مترمربع احداث می‌شود.

محمدرضا نازک‌کار با بیان اینکه در این پروژه هفت بلوک پیش‌بینی‌شده است افزود: هتل، رستوران و اماکن اقامتی، سالن اجتماعات و تجاری، خدمات خودرویی و نمایشگاه، پمپ‌بنزین، نفت، گاز و cng، تیر پارک و پارکینگ و نمازخانه و خدمات عمومی برای این پروژه در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل جدید راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گیلان میزان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در این پروژه را ۲۳ میلیارد تومان دانست و تصریح کرد: مد زمان اجرای مجتمع بهارنارنج ۳۶ ماه اعلام‌شده که با بهره‌برداری آن برای ۱۸۰ نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال‌زایی و کارآفرینی ایجاد می‌شود.

وی با تأکید بر همکاری ادارات و شرکت‌های تأسیساتی با سرمایه‌گذار جهت انجام این پروژه بیان کرد: دیر پاسخ دادن استعلامات پروژه‌های عمرانی و اشتغال‌زا توسط ادارات یکی از مشکلاتی است که سرمایه گداران این‌گونه پروژه‌ها با آن مواجه هستند و موجب می‌شود نسبت به ورود به این عرصه کمتر رغبت داشته باشند و باید نسبت به پاسخ سریع به استعلامات توجه بیشتری شود.

ادارات در پاسخ به استعلامات پروژه‌ها زمان و تسریع در پاسخ را مدنظر قرار دهند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه سرمایه‌گذار با سرمایه‌دار دو موضوع متفاوت است اظهار کرد: سرمایه‌دار به دنبال دلالی و افزایش مال خود است ولی سرمایه‌گذار به دنبال ایجاد شغل و توسعه است که باید بیشتر به سرمایه‌گذاران توجه شود.

وی با اشاره افتتاح کنارگذر لنگرود در اسفندماه آینده گفت: وجود کنارگذر و تله کابین لنگرود و افتتاح این پروژه‌ها، می‌تواند باعث رونق کسب‌وکار مجتمع بهارنارنج شود که همه این پروژه‌ها در کنار یکدیگر باعث رونق اقتصادی خواهد شد.

مهرداد لاهوتی با بیان اینکه مجتمع بهارنارنج تنها مجتمع خدماتی رفاهی در استان است که حق استراحت ماشین‌های ترانزیتی را دارد تصریح کرد: سرمایه‌گذاران این پروژه وعده داده‌اند که در صورت همکاری ادارات و نهادهای ذی‌ربط این پروژه را در مدت‌زمان دو سال به بهره‌برداری برسانند که باید ادارات در پاسخ به استعلامات به صاحبان پروژه‌ها زمان و تسریع در پاسخ به استعلام را مدنظر قرار دهند.

انتهای پیام/