تأکید بر نظارت بیشتر بر بازار و کنترل قیمت‌ها در ایام نوروز/ ۱۱۷ هزار قطعه مرغ طی ۱۰ روز آینده وارد بازار می‌شود
تأکید بر نظارت بیشتر بر بازار و کنترل قیمت‌ها در ایام نوروز/ ۱۱۷ هزار قطعه مرغ طی ۱۰ روز آینده وارد بازار می‌شود

سرپرست فرمانداری لنگرود با بیان اینکه در اواخر سال و ایام نوروز شاهد افزایش سه برابری جمعیت به دلیل افزایش مسافران در شهرستان خواهیم بود گفت: نظارت بر کالاها و جلوگیری از راه‌های قاچاق کالا ازجمله وظایف دولت است که باید متصدیان مربوطه در این ایام نظارت بیشتری بر بازار و کنترل قیمت‌ها داشته باشند.

به گزارش لنگرخبر، محمد رنجبر عصر امروز در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالا ازجمله دغدغه‌های اصلی کشور است اظهار کرد: کمبود آرد اصلی‌ترین دغدغه این روزهای مردم است که خوشبختانه با برنامه‌ریزی که انجام شد در زمینه آرد و کمبود آن نگرانی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در اواخر سال و ایام نوروز شاهد افزایش سه برابری جمعیت به دلیل افزایش مسافران در شهرستان خواهیم بود گفت: نظارت بر کالاها و جلوگیری از راه‌های قاچاق کالا ازجمله وظایف دولت است که باید متصدیان مربوطه در این ایام نظارت بیشتری بر بازار و کنترل قیمت‌ها داشته باشند.

سرپرست فرمانداری لنگرود با بیان اینکه نباید در بازار هیچ کالایی با کمبود مواجه باشد افزود: با توجه به زمان خرید کالا توسط مردم برای ایام نوروز لازم است که اصناف، صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و تعزیرات در این ایام نظارت بیشتری را داشته باشند.

رنجبر با تأکید بر لزوم اتحاد بین مردم و مسؤولین بیان کرد: اگر مسؤولین می‌خواهند مردم با آنان همکاری و همراهی داشته باشند باید در بین مردم قرارگرفته، حرف هاشان را شنیده و در حد توان برای حل مشکلات تلاش کنند.

 وجود ۴۲ واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان لنگرود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان‌ لنگرود نیز با اشاره به اخبار منتشرشده درباره دام در رسانه‌ها اظهار کرد: تاکنون هیچ دامی از این شهرستان به استان‌های دیگر به‌صورت قانونی صادر نشده و هیچ گواهی نیز در این زمینه صادر نمی‌شود.

وی با بیان اینکه دام‌های شهرستان جوابگوی نیاز کامل شهرستان نیستند و عملاً قاچاق دام در این زمینه از شهرستان عملی نیست گفت: کشتارگاه صنعتی دام و دیلم لنگرود تنها کشتارگاه صنعتی در شرق گیلان است که ظرفیت کشتار ۳۰۰ رأس دام سبک و ۱۵۰ رأس دام سنگین در هر نوبت‌کاری را دارد که این میزان به‌تناسب عرضه و تقاضا کم‌وزیاد می‌شود.

محمدرضا طالشی با بیان اینکه گوشت‌های وارداتی از مرز زمینی از طریق آستارا و هوایی از طریق فرودگاه امام وارد گیلان می‌شود تصریح کرد: هفته گذشته یک محموله گوشت گوسفندی تولیدشده از استرالیا با نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان لنگرود توسط شرکت پشتیانی امور دام کشور از طریق فرودگاه امام وارد کشور و از مرز زمینی وارد استان شد که طبق ضوابط بهداشتی و قانونی و نظارت شبکه دامپزشکی، این لاشه‌ها تحویل کشتارگاه صنعتی لنگرود شد که کشتارها توسط شرکت پشتیبانی امور دام کشور و اداره صنعت، معدن و تجارت در سطح استان توزیع شد.

رئیس دامپزشکی لنگرود با اشاره به وجود ۴۲ واحد پرورش مرغ گوشتی در شهرستان لنگرود افزود: بیش از ۱۱۷ هزار قطعه جوجه بالای ۳۵ روز در مرغداری‌های شهرستان وجود دارد که طی ۱۰ روز آینده روانه کشتارگاه برای عرضه به بازار مصرف در سطح استان می‌شود.

کشف ۶ فقره چوب آلات قاچاق در شهرستان لنگرود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لنگرود نیز با اشاره کشف چوب‌های جنگلی قاچاق در این شهرستان اظهار کرد: ۶ فقره چوب به تعداد ۲۸۳ اصله درخت با همکاری دستگاه قضایی توسط جنگلبانان از اول سال جاری تاکنون کشف شد.

ابوالحسن عاشوری با بیان اینکه متهمین بازداشت و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند گفت: جنس چوب‌های کشف‌شده توسکا، ممرز، خرمندی، افرا و صنوبر بود که ارزش ریالی آن نیز ۶۰ میلیون ریال محاسبه‌شده است.

انتهای پیام/