تغییر زمین‌های کشاورزی مشکل اصلی استان‌های شمالی است/عدم میسر بودن فعالیت بیمارستان امینی
تغییر زمین‌های کشاورزی مشکل اصلی استان‌های شمالی است/عدم میسر بودن فعالیت بیمارستان امینی

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به داد استان‌های شمالی برسد گفت: چندین هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در استان‌های شمالی تغییر کاربری داده‌شده و ازنظر کشاورزی در وضعیت اسف‌باری قرار داریم و با این وضعیت تا چند سال دیگر هیچ زمین کشاورزی نخواهیم داشت.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی عصر امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه با توجه به وضعیت بودجه، کارهای بزرگی در استان در زمینه‌های پزشکی و درمان در حال انجام است اظهار کرد: قدمت بیمارستان امینی بیش از ۸۰ سال است و ادامه فعالیت در این بیمارستان به‌هیچ‌وجه میسر نیست و در بعضی از زمینه‌ها با کمبودهایی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه دو بیمارستان در لنگرود در حال ساخت است گفت: بنای ساختمان بیمارستان شهید مرتضی حسین پور تا پایان سال جاری تمام می‌شود و مشکلی اصلی این بیمارستان تجهیز امکانات پزشکی است که خواسته مردم لنگرود تجهیز این بیمارستان برای استفاده در سا آینده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه بیمارستان دوم با تخصص اصلی چشم در کومله توسط سازمان تأمین اجتماعی در حال ساخت است گفت: این بیمارستان ۶۴ تخت خوابی تاکنون پیشرفت خوبی است و انتظار ما از وزیر بهداشت دستور تسریع در انجام کار است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به گسترش حوزه‌های شهری و منطقه شهرستان تصریح کرد: یکی از مشکلات فعلی لنگرود کمبود امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی در اورژانس لنگرود است که درخواست دستور برای اضافه کردن نیروی انسانی در اورژانس راداریم.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باوجود بارش‌های زیاد باران در استان همواره با کمبود آب برای زمین‌های کشاورزی مواجه هستیم افزود: برای حل مشکل کمبود آب زراعی، چهار سد برای لنگرود در نظر گرفته‌شده که دو سد آماده است و عملیات آغاز دو سد دیگر نیز در حال انجام است که با تزریق اعتبارات این سدها نیز با سرعت به کار خود ادامه دهند.

لاهوتی با بیان اینکه دولت به داد استان‌های شمالی برسد اظهار کرد: چندین هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در استان‌های شمالی تغییر کاربری داده‌شده و ازنظر کشاورزی در وضعیت اسف‌باری قرار داریم و با این وضعیت تا چند سال دیگر هیچ زمین کشاورزی نخواهیم داشت.

دولت بی‌نیاز از ملت نیست 

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با اشاره حضور رئیس‌جمهور و اعضا هیئت دولت در گیلان اظهار کرد: مردم استان گیلان با استقبال خوب از اعضا هیئت دولت نشان دادند که علی‌رغم همه مشکلات پشتیبان نظام و دولت هستند و دولت نیز تلاش می‌کند مشکلات را مرتفع کند.

وی با بیان اینکه لنگرود دارای بزرگان زیادی در عرصه‌های مختلفی است افزود: این شهرستان دارای ظرفیت‌های مختلفی نظیر کوهپایه، دریا، گردشگری و غیره است که تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی زمینه اشتغال و خلاقیت را افزایش دهیم.

محمد رنجبر با بیان اینکه روحانی رئیس‌جمهور همه ملت ایران است گفت: دولت بی‌نیاز از ملت نیست و برای ادامه کار و حل مشکلات کشور لازم است مردم مثل همیشه پشتیبان دولت باشند تا دشمن نتواند به اهداف خود برای ضربه زدن به‌نظام برسد.

انتهای پیام/