مشکلی ازنظر کمبود داروهای اساسی در سال ۹۸ نداریم
مشکلی ازنظر کمبود داروهای اساسی در سال ۹۸ نداریم

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه در هرروز کاری اولین آماری که از زیرمجموعه می‌گیرم آمار داروها است گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سال 98 علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارها هیچ مشکلی بابت کمبود داروهای اساسی و موردنیاز کشور نداریم.

به گزارش لنگرخبر، سعید نمکی عصر امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه حامل سلامی رئیس‌جمهور به مردم شهرستان لنگرود هستم اظهار کرد: روزهای سختی را در حال سپری هستیم که این سختی‌ها راهی به‌جز اتحاد و وحدت بین ملت و دولت و ایستادگی در مقابل دشمن نیست.

وی با اشاره به رویکرد دولت برای بهداشت و درمان گفت: طرح سلامت یکی از برنامه‌های دولت برای کاهش هزینه‌ها برای مردم و آماده کردن زیرساخت‌ها بود که باقوت این طرح ادامه پیدا می‌کند.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه پیگیر انجام تعهدات و منابع موردنیاز برای تجهیز مراکز بهداشتی برای سلامت مردم هستیم افزود: سیاست ما در وزارت بهداشت حداکثر دسترسی با حداقل هزینه‌ها است و امروز بهداشت برای ما مهم‌تر از درمان است.

نمکی با بیان اینکه امروز گرفتار بیماری‌های غیر واگیر هستیم تصریح کرد: بیماری‌های غیر واگیر نیازمند ارتقا سطح آموزش مردم و تشخیص زودتر بیماری‌ها است که در غیر این صورت نمی‌توان جلوی بیماری را گرفت تا زمانی که آن بیماری جانش را بگیرد.

وی با بیان اینکه در هرروز کاری اولین آماری که از زیرمجموعه می‌گیرم آمار داروها است گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سال ۹۸ علی‌رغم همه تحریم‌ها و فشارها هیچ مشکلی بابت کمبود داروهای اساسی و موردنیاز کشور نداریم.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه باید از آب موجود بهترین استفاده را ببریم افزود: در استان‌های شمالی بیش از تخریب اراضی کشاورزی شاهد تخریب جنگل‌ها هستیم که منابع خوبی برای ذخیره آب‌های زیرزمینی است.

نمکی با بیان اینکه نباید به دلیل ایجاد اشتغال در دل جنگل‌ها کارخانه سیمان ایجاد کنیم خاطرنشان کرد: باید کشاورزی پایدار در استان تقویت شود و گیلان باید به‌عنوان تنفس کشور حفظ شود.

وی با بیان اینکه باید محیط‌زیست استان را بانشاط حفظ کنیم گفت: باید به کشاورز کمک کنیم تا بهره‌برداری از هر هکتار زمین خود را افزایش داده و راندمان کارها بیشتر شود و این دغدغه مردم است.

وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه باید به تربیت نیروی‌های انسانی خوب همت کنیم افزود: پارک‌های علم و فناوری می‌توانند در زمینه های مختلف علمی نقش آفرینی کنند و یکی از سیاست های دولت حمایت از برنامه های دانش بنیان است.

انتهای پیام/