پایگاه امداد هوایی شهدای امدادگر گیلان در چاف لنگرود افتتاح شد + عکس
پایگاه امداد هوایی شهدای امدادگر گیلان در چاف لنگرود افتتاح شد + عکس

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر کشور با حضور در پایگاه امداد هوایی چاف دو طرح امداد و نجات گیلان را افتتاح کرد.

به گزارش لنگرخبر، در راستای سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان گیلان دو طرح امداد و نجات توسط رئیس این سازمان در شهر چاف و کلید بر صومعه‌سرا به بهره‌برداری رسید.

حضور پررنگ هلال احمر در حوادث و سوانح

رئیس‌جمهور در حاشیه افتتاح طرح‌های امداد و نجات استان گیلان به‌صورت ویدیو کنفرانس با بیان اینکه دولت در تلاش است با کارهای ارزشمند فشارها بر مردم کاهش یابد اظهار کرد: جمعیت هلال‌احمر در ایام سوانح و حوادث در کشور حضور پررنگ و فعال دارد و آنچه از سوی رئیس سازمان امداد گزارش‌شده برای ما حائز اهمیت است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی با اشاره به طرح‌های افتتاح‌شده امداد و نجات در گیلان گفت: افتتاح پروژه‌های مطرح شده امداد و نجات در گیلان را به مردم این استان تبریک عرض می‌کنیم و  زیرساخت‌های ایجادشده تنها برای امداد و نجات مردم بوده و ما از خداوند متعال انتظار درخواست می‌کنیم تا در هیچ جای کشور برای مردم نازل نشود.

 

بهره‌برداری از دو طرح امداد و نجات در گیلان

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر در حاشیه بهره‌برداری است طرح‌های امداد و نجات لنگرود به‌صورت ویدیو کنفرانسی اظهار کرد: فاز نخست پایگاه امداد هوایی اورژانس گیلان شامل آشیانه و پد پرواز با اعتباری بالغ‌بر ۵۰ میلیارد ریال در مرداد سال گذشته آغاز و امروز به بهره‌برداری رسید.

علی اصغر پیوندی با بیان اینکه دولت علی‌رغم دغدغه‌های مالی کمک شایانی برای افتتاحیه پروژه امداد هوایی چارتر کرده افزود: ۳۳ میلیارد ریال از ۵۱ میلیارد ریال هزینه شده در ساخت پایگاه امداد هوایی اورژانس حاصل سفر دور قبل رئیس‌جمهور به گیلان است و مابقی آن از طریق جمعیت هلال‌احمر کشور تأمین‌شده است.

وی از اشتغال‌زایی پایگاه امداد هوایی خبر داد و گفت: یقیناً ساخت و راه‌اندازی پایگاه‌های امداد و نجات می‌تواند موجب ایجاد اشتغال شود.

رئیس سازمان جمعیت هلال‌احمر به اتمام ساخت پایگاه امداد و نجات کلیدبر در شهرستان صومعه‌سرا اشاره کرد و گفت: ساخت پایگاه امداد نجات کلید بار صومعه‌سرا از سال ۹۳ آغاز شد اما به دلایلی ازجمله کمبود اعتبار نیمه‌کاره رها شد که با هزینه‌ای بالغ‌بر ۷۰۰ میلیون تومان امروز به بهره‌برداری می‌رسد.

پیوندی با بیان اینکه امیدوارم این مرکز برای حوادث استفاده نشود گفت: این مراکز محلی برای آمادگی نیروهای هلال‌احمر است تا در زمان‌های بروز حوادث به‌سرعت وارد عمل شود.

انتهای پیام/