هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان
هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان

پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری به بهانه کمک به سیل زدگان در فضای مجازی به شهروندان هشدار داد و از ان ها خواست تا هنگام کمک کردن مراقب باشند به شماره کارت و یا حساب های جعلی و شخصی وجهی واریز نکنند.

به گزارش لنگرخبر ،سرهنگ «علی کریمی» در خصوص این شیوه از کلاهبرداری، اظهار داشت: برخی از کلاهبرداران با عناوین مختلف از جمله کمک برای خرید لوازم اولیه اقدام به درج شماره حساب‌های بانکی در شبکه‌های اجتماعی می‌نمایند و پس از مدتی اقدام به برداشت از حساب و سرقت از وجه واریزی مردم کرده و کوچکترین مبلغی به مردم آسیب دیده نخواهند کرد.

وی در خصوص شایعه پراکنی در فضای مجازی افزود: کسانی که با انتشار محتوایی از قبیل تصاویر و کلیپ‌های جعلی اقدام به تشویش اذهان عمومی نمایند، شناسایی و به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

سرهنگ کریمی تاکید کرد: کاربران در هنگام پرداخت وجه تنها به شماره حساب‌های رسمی و اعلام شده کمک های خود را ارسال و به دیگر شماره حساب‌هایی که مورد تایید هیچ سازمانی نیستند توجه نکرده و موضوع را سریعا به مراکز انتظامی اعلام نمایند.

رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان بیان داشت: در صورت مواجه و یا مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش فوریت های پلیسی و شماره تماس ۰۸۳۲۱۸۲۱۹۲۰ با پلیس در میان بگذارند.

انتهای پیام/