تمامی موکب‌های گیلانی به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شوند/اعزام نخستین موکب به پلدختر
تمامی موکب‌های گیلانی به مناطق سیل‌زده اعزام می‌شوند/اعزام نخستین موکب به پلدختر

رئیس ستاد عتبات عالیات گیلان از اعزام موکب‌های گیلانی به مناطق سیل‌زده جنوب و غرب کشور به‌صورت مرحله‌ای خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، غلامرضا عباسپور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اعزام یک موکب از گیلانی‌ها به شهرستان سیل‌زده پل‌دختر اظهار کرد: نخستین موکب کمک‌رسانی به سیل‌زدگان غرب کشور پس از دستور فرمانده نیروی زمینی قدس به شهرستان پل‌دختر لرستان اعزام شد.

وی با بیان اینکه هماهنگی‌ها جهت اعزام موکب‌های فعال گیلانی در ایام اربعین به شهرستان‌های سیل‌زده انجام‌شده افزود: این موکب‌ها به‌محض اعلام آمادگی نمایندگی ستاد عتبات عالیات در استان‌های خوزستان و لرستان جهت خدمت به سیل‌زدگان در شهرستان‌های سیل‌زده حضور پیدا خواهند کرد.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان گیلان با بیان اینکه نخستین موکب از استان گیلان به همت شهرداری رشت به محل سیل‌زده غرب کشور اعزام‌شده گفت: دو موکب محسنین و الزهرا شهرستان رشت نیز روز سه‌شنبه به مناطق سیل‌زده غرب کشور اعزام می‌شوند.

عباسپور با بیان اینکه اعزام موکب‌های گیلانی به مناطق سیل‌زده کشور به‌صورت مرحله‌ای انجام می‌شود افزود: در مرحله بعدی موکب‌های شهرستان آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، رودسر و صومعه‌سرا به مناطق سیل‌زده غرب کشور اعزام خواهند شد.

وی با تأکید بر اینکه اولویت موکب‌های اعزامی گیلان به مناطق سیل‌زده تهیه و توزیع غذای گرم بین سیل‌زدگان است بیان کرد: منابع مورداستفاده شده در تهیه و توزیع غذای گرم بین سیل زادگان از همان وجوهاتی است که توسط هلال‌احمر و کمیته امداد جمع‌آوری‌شده است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان گیلان با اشاره به اینکه موکب‌های اعزامی از گیلان به مناطق سیل‌زده تقریباً یک ماه در محل حادثه حضور پیدا خواهند کرد گفت: موکب‌های گیلانی تا برقراری آرامش و تا زمانی که سیل‌زدگان بتوانند برای وعده‌های خود غذا تهیه کنند در مناطق سیل‌زده حضور پیدا خواهند کرد.

به گزارش فارس، گیلان ۱۱ موکب دارد که گفته می‌شود به‌جز موکب پذیرایی از زائران آذری‌زبان و قفقاز و همچنین موکب زنان مابقی به‌صورت مرحله‌ای به مناطق سیل‌زده جنوب و غرب کشور جهت خدمت‌رسانی اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/