افزایش ۱۳۵ درصدی کمک نیکوکاران گیلانی به ایتام
افزایش ۱۳۵ درصدی کمک نیکوکاران گیلانی به ایتام

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه نیکوکاران گیلانی در سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان به ایتام کمک کردند که ۱۳۵ درصد رشد را نشان می دهد، گفت: ۶۶ حامی و نیکوکار در طرح ایتام و محسنین، در خارج از کشور سکونت دارند.

به گزارش لنگرخبر، عباس اهرابی با اشاره به طرح‌های “اکرام ایتام” و “محسنین” اظهار داشت: این دو طرح با هدف کمک به کودکان بی‌سرپرست و ایتام توسط کمیته امداد طراحی شده و افراد با واریز مبالغی ماهیانه، به کمک نیازمندان می‌شتابند.

وی با اشاره به اینکه نیکوکاران گیلانی در سال گذشته در قالب دو طرح مذکور، ۲۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان به ایتام کمک کردند، گفت: از این مبلغ، ۱۵ میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان به صورت نقدی و ۴ میلیارد و ۹۲۹ میلیون تومان هم به صورت غیرنقدی بوده که نسبت به دو سال گذشته، ۱۳۵ درصد افزایش یافته است.

اهرابی با بیان اینکه مبلغ ماهیانه دریافتی هر یتیم  حدود ۲۴۹  هزار تومان و هر فرزند محسنین حدود ۱۳۴ هزار تومان است تصریح کرد: هم اکنون ۳ هزار و ۷۹۲ یتیم با ۱۵ هزار و ۳۹۶ حامی و ۴ هزار و ۶۶۳ فرزند محسنین با ۶ هزار و ۷۸۴ حامی، در مجموع با ۲۲ هزار و ۱۸۰ حامی تحت حمایت کمیته امداد استان گیلان هستند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه ۶۶ حامی و نیکوکار در طرح ایتام و محسنین، در خارج از کشور سکونت دارند که امسال ۵۵ میلیون تومان به‌حساب ایتام واریز کردند خاطرنشان کرد: علاوه بر آمار فوق، ۱۹۴ حامی حقوقی و ۶۰۴ حامی تلفیقی (مشترکا از ایتام و محسنین) با کمیته امداد امام خمینی(ره) همکاری می‌کنند.

اهرابی با بیان اینکه در اسفند ۹۷ و فروردین امسال، ۵۶۵ نفر نیکوکار برای حمایت از ایتام و محسنین ثبت نام کردند، اظهار داشت: “طرح یاوران ایتام” به منظور مردمی شدن فعالیت‌های مربوط به حمایت‌های مادی و معنوی از محرومان و باهدف استفاده از ظرفیت بانوان فعال و خیر اجتماعی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ۲۴۷ نفر در ستاد طرح یاوران ایتام فعالیت خیرخواهانه دارند تصریح کرد: در سال گذشته، ۳۳۵ حامی از طریق ستاد طرح یاوران ایتام جذب شدند و ۶۴۷ میلیون و ۶۸۶ هزار تومان هم برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین جمع‌آوری شد که این آمار بسیار امید بخش است و امیدواریم در آینده نیز افزایش یابد.

اهرابی با بیان اینکه حامیان ایتام در عید نوروز امسال، ۳۰۰ میلیون تومان به حساب فرزندان معنوی خود در دو طرح مذکور واریز کردند، خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده از سوی کارشناسان طرح اکرام ایتام، تعدادی از حامیان در عیدنوروز امسال توانستند با فرزندان معنوی خود دیدار کنند.

  • منبع خبر : ایلنا